Lietuviško kino mėgėjams -
(c) Lietuvių kino akademijos archyvo nuotr.

Liepos 14 d. ketvirtadienį, 21 val. lietuviško kino mėgėjai kviečiami į Kauno senamiestyje įsikūrusio Ryšių istorijos muziejaus kiemelį, kuriame vyks antrąkart rengiamo vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ renginys.

Sostinėje neseniai įvyko ketvirtieji Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2011“, o dabar per visą šalį juos tęsia antrąkart rengiamas vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“.

Kauniečiai ir miesto svečiai galės pasimėgauti įvairaus žanro filmais po atviru dangumi – ekranas bus iškabintas Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje, Rotušės a. 19. Žiūrovai turės galimybę pabendrauti su lietuviško kino kūrėjais.

Nuolatinis festivalio svečias Aleksandras Makejevas pakviestas pristatyti naujai sukurtą dainą, skirtą festivaliui „Sidabrinės gervės naktys“. Renginį vainikuos apdovanojimų „Sidabrinės gervės 2011“ nominantų ir laureatų darbai.

Kaune bus rodomas dokumentinis filmas „Šanxai Banzai“ (rež. J. Samulionytė). Taip pat bus pristatytas trumpametražis filmas „Paskutinis žmogus, su kuriuo aš kalbėjau“ (rež. Marija Kavtaradzė ir Marija Stonytė). Žiūrovai turės galimybę pamatyti ir net aštuoniomis sidabrinėmis gervėmis apdovanotą pilnametražį vaidybinį filmą „Kai apkabinsiu tave“ (rež. K. Vildžiūnas).

Kartu su kinu į Kauną yra pakviesti atvykti ir populiarūs šalies kino, teatro ir televizijos aktoriai Sandra Daukšaitė, Aušra Štukytė, Lina Budzeikaitė, Daiva Rudokaitė, Tomas Kliukas ir kt. Žiūrovai turės galimybę su svečiais pabendrauti jaukioje festivalio aplinkoje, išgirsti įdomių istorijų iš jų patirties ir filmavimų užkulisių.

Ryšių istorijos muziejaus vadovė Rūta Mašanauskaitė paklausta, ko tikisi iš renginio ir jo organizatorių, teigė, kad lūkesčiai yra dideli.

„Lietuviškas kinas yra atgijęs. Anksčiau žmonės domėdavosi tik Holivudo filmais, nuvertindavo mūsiškius. Dabar situacija visiškai pasikeitė. Požiūris tapo pozityvus, o ir patys filmai įdomesni. Manau, kad renginys pritrauks nemažai lietuviško kino mėgėjų, juk festivalis nemokamas, dabar vidurvasaris, o žmonėms reikalingos tokios pramogos. Svarbiausia, kad oras nesutrukdytų“ – sakė R. Mašanauskaitė.

Ryšių istorijos muziejaus informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: