(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Liepos 27 – rugpjūčio 20 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks užsieniečiams skirti intensyvūs Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai, į Kauną sukviečiantys jaunimą iš viso pasaulio.

„Mūsų krašto kalba ir kultūra patraukli ne tik kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos – jaunimui, bet ir tolesnių šalių žmonėms. Mokytis lietuvių kalbos ir maloniai praleisti vieną mėnesį vasaros kursuose atvyks daugiau nei penkiasdešimt svečių iš Europos ir net tolimosios Pietų Korėjos, Brazilijos bei JAV”, – džiaugiasi Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanė, Lietuvių kalbos ir kultūros kursų vadovė prof. dr. Ineta Dabašinskienė.

Anot kursų vadovės, tai puiki proga pažinti, bendrauti, pabūti kartu su žmonėmis iš viso pasaulio ir tuo pačiu pramokti užsieniečiams egzotiškai skambančią kalbą. Prisitaikant prie skirtingų atvykstančių svečių lietuvių kalbos žinių, kiekvieną vasarą VDU organizuojami įvairių lygių – pradedančiųjų, viduriniojo, pažengusiųjų – kursai.

Pasak prof. dr. Inetos Dabašinskienės, noro išmokti kalbą ir susipažinti su kultūra vienijami studentai kursų metu turtina žodyną, mokosi lietuvių kalbos gramatikos, dalyvauja diskusijose, daug sužino apie savitą mūsų krašto kultūrą, literatūrą, meną, istoriją ir politiką.

Kursų koordinatorė Žydrūnė Žemaitytė teigia, kad per mėnesį trunkančius kursus studentai, atvykstantys iš septyniolikos šalių, aplankys istorines Kauno vietas, muziejus, savaitgaliais keliaus į Vilnių, Trakus, mažąją Lietuvos Šveicariją – Anykščius, Druskininkus ir kitas vietas. „Smagiai praleisti laiką jie galės ir tarptautiniame vakarėlyje su tradicinėmis įvairių kraštų dainomis, šokiais ir valgiais”, – sakė Ž. Žemaitytė.

Šie kursai organizuojami dvyliktus metus iš eilės. Juose lietuvių kalbą mokėsi ir diplomus gavo jau daugiau nei 300 žmonių.

Eglė Budrienė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: