KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Praėjusių metų rudenį primą kartą Lietuvoje surengtą elitinį Europos dviračių treko čempionatą Tarptautinė dviračių sporto federacija išrinko geriausiai suorganizuotu 2012 metų Europos dviračių čempionatu. Už Panevėžio „Cido“ arenoje surengtą čempionatą Lietuvos dviračių sporto federacijai (LDSF) įteiktas garbingas apdovanojimas.

„Esame laimingi sulaukę pripažinimo ir gavę garbingą apdovanojimą, kuris Lietuvai, be abejo, yra pirmasis, tačiau labai norėtųsi tikėti, jog ne paskutinis. Kiekvienas apdovanojimas yra svarbus ir reikšmingas, todėl esame labai dėkingi visiems, prisidėjusiems prie šio čempionato organizavimo ir labai sklandaus jo pravedimo“, – sako LDSF generalinis sekretorius Valentinas Rutkauskas.

Geriausiai suorganizuotą dviračių čempionatą Europoje Tarptautinė federacija renka kasmet. Šiemet šio apdovanojimo įteikimas sutapo su naujojo Tarptautinės dviračių federacijos prezidento rinkimais, kuomet prezidentu buvusį lenką Voicechą Valkievičių (Wojciechą Walkiewicz) pakeitė prancūzas Davidas Lappartientas. LDSF atstovams apdovanojimas įteiktas kitų 46 federacijų atstovų akivaizdoje.

„Tai buvo pirmas tokio aukšto lygio dviračių sporto renginys Lietuvoje ir juo mes norėjome garsiai įžengti į Europos dviračių sportą. Net ir „Cido“ arenos trekas sportininkus pasitiko ir priėmė draugiškai – nebuvo nei vienos rimtesnės griūties. O šis pripažinimas, manau, turėtų duoti stimulo LDSF prašyti galimybės rengti Pasaulio čempionatą. Ypač vertas dėmesio jis būtų, jei būtų rengiamas likus dviem metams iki Olimpiados. Tuomet žiūrovų ir dalyvių būtų labai daug, o tai būtų naudinga ir Lietuvai, ir pačiam Panevėžio miestui“, – teigia už Europos dviračių treko čempionatą metų panevėžiečiu išrinktas Europos dviračių treko čempionato vykdantysis direktorius Eugenijus Ivanauskas.

Panevėžio „Cido“ arenoje vykusiam tarptautiniam renginiui pagyrų nebuvo gailima dar jo metu – Tarptautinės federacijos atstovai liaupsino tiek arenos dviračių treką, tiek čempionato organizavimą, prie kurio taip pat ženkliai prisidėjo Panevėžio „Cido“ arenos darbuotojai.

„Smagu ir malonu žinoti, jog didelis darbas, kurį kiekvienas mūsų įdėjo, kad pirmą kartą mūsų šalyje rengtas Europos dviračių treko čempionatas būtų nepriekaištingas, buvo įvertintas. Tam, kad pasiektume aukščiausius rezultatus, siuntėme savo žmonės į įvairias stažuotes, daug konsultavomės ir patys dirbome“, – sako Panevėžio „Cido“ arenos generalinis direktorius Dainius Visackas ir džiaugiasi, jog po praėjusių metų išbandymo arena yra puikiai pasiruošusi priimti ir surengti aukščiausio lygio sporto renginius.

Panevėžio „Cido“ arena Europos čempionatui ne tik suteikė modernų ir greitą iš Sibiro pušų pagamintą dviračių treką, bet ir atliko daugumą čempionato organizavimo darbų: nuo poilsio ir treniruočių vietų sportininkams, treneriams paruošimo iki čempionato atidarymo, apdovanojimų ceremonijos parengimo.

Europos treko čempionatas Lietuvoje laikomas pavykusiu dar ir dėl to, jog sulaukė nemenko žiūrovų susidomėjimo. Skaičiuojama, jog per tris dienas Panevėžio „Cido“ arenoje apsilankė apie 8 tūkst. žiūrovų, t.y. apie 2,7 tūkst. kasdien. Tai yra labai daug, atsižvelgiant į tai, jog dviračių sportas Lietuvoje nepatenka tarp populiariausiu, o ir pati arena, kuomet ji yra paruošta treko varžyboms, talpina apie 3500 žiūrovų.

Nors šis čempionatas buvo pirmasis tokio aukšto lygio dviračių sporto renginys ne tik Panevėžio „Cido“ arenoje, bet ir visoje Lietuvoje, už šį egzaminą Lietuva gavo aukščiausią balą ir tarptautinį pripažinimą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: