© Agnės Sinkevičiūtės nuotr. KaunoZinios.lt

Lietuvos bankas pasirinko tinkamą kelią, nusprendęs padalinti Ūkio banko turtą į gerąjį ir blogąjį, teigia ekspertai.

“Centrinis bankas pasirinko tokį gelbėjimo variantą, kuris yra mažiausiai skausmingas. Jei būtų buvę nueita tokiu keliu kaip su “Snoru”, tai būtų pats blogiausias kelias. Dabar pasirinktu atveju net panaikinus banko licenciją, banko veiklos tęstinumas yra užtikrinamas”, – “Verslo žinioms” teigė advokatų kontoros “Bernotas ir Dominas Glimstedt” Lietuvos biuro partneris Linas Sesickas, . Pasak jo, pagrindinis dabar kylantis klausimas yra teisingas atlyginimas akcininkams – tiek smulkiesiems, tiek stambiesiems.

Anot finansų analitiko Valdemaro Katkaus, Šiaulių bankui, norinčiam perimti gerąją Ūkio banko dalį, reikės 150-200 mln. litų papildomų finansinių išteklių, o Lietuvos banko sprendimą vertina teigiamai.

“Lietuvos banko sprendimą taip pat vertinu tinkamai, nes jis yra paprasčiausias ir greičiausias problemų sprendimo būdas. Be to, jis suprantamiausias tiek indėlininkams, tiek klientams. Svarbiausia, kad bankų sistema galės išsivalyti pati, neperkeldama visų savo problemų ant mokesčių mokėtojų pečių. Valstybei nereikės daug skolintis ir perskolinti lėšų indėlių draudimo fondui”, – teigė V.Katkus.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: