(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Teritorinės darbo biržos birželio 10-18 dienomis įregistravo 5,9 tūkst. bedarbių. Išlieka ta pati tendencija, kad dauguma įregistruotų bedarbių anksčiau nėra dirbę pagal darbo sutartis, turi ilgesnę kaip 2 metų pertrauką arba nedirbo laikotarpį nuo pusės iki dviejų metų, apie ketvirtadalis įsiregistravusiųjų – atleisti iš darbo per paskutiniuosius šešis mėnesius.

Darbo biržoms tarpininkaujant šią savaitę geresni įdarbinimo rodikliai, užregistruota daugiau darbo pasiūlymų. Per savaitę padėta įsidarbinti 4,6 tūkst. asmenų, darbdaviai birželio 10-18 dienomis registravo 3032 laisvas darbo vietas. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsti 1668 bedarbiai, iš jų beveik pusė – į viešuosius darbus, apie trečdalis – įsigijo verslo liudijimus iki 6 mėnesių, kas dešimtas pasirinko profesinio mokymo programas.

Jau šešta savaitė iš eilės nedarbas sudaro 15,1 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Lietuvos darbo biržos duomenimis, birželio 18 d. šalyje buvo registruota 324,9 tūkst. bedarbių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: