(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos futbolo žaidėjų statuso ir perėjimo iš klubo į klubą taisyklės nuo šiol bus aiškiai ir išsamiai reglamentuotos viename dokumente. Jį pagal Tarptautinės Asociacijos Futbolo Federacijos (FIFA) pavyzdį parengė Lietuvos futbolo federacija (LFF).

Pirmasis dokumento projektas buvo patvirtintas LFF Vykdomajame komitete praėjusių metų pabaigoje.

„Vėliau išsiuntėme dokumento projektą visiems A ir I lygos futbolo klubams su pasiūlymu prisijungti prie šio reglamento kūrimo. Tačiau iš klubų jokių pastabų nebuvo sulaukta“, – sakė LFF Varžybų vykdymo ir tarptautinių ryšių skyriaus direktorius Nerijus Dunauskas.

Privalomojo pobūdžio reglamentas įsigaliojo nuo kovo 12 dienos, kai buvo patvirtintas LFF Vykdomajame komitete. Šios taisyklės yra pirmas toks dokumentas Lietuvos futbolo istorijoje.

N.Dunausko teigimu, iki šiol vieno bendro reglamento nebuvimas apsunkino sąvokų interpretaciją: „Daug metų kartas nuo karto kildavo neaiškumų dėl tokių sąvokų kaip žaidėjai profesionalai, mėgėjai, ką būtina įtraukti į kontraktą, kokie yra kompensavimo už jaunų žaidėjų ugdymą, vadinamieji solidarumo mechanizmai. Todėl buvo nuspręsta oficialiai išleisti ir patvirtinti šį reglamentą. Jį turės vykdyti visi LFF varžybose dalyvaujantys klubai.“

Viena svarbiausių reglamento dalių – detaliai nustatytos kompensacijos už treniravimą ir solidarumo mechanizmo taisyklės. Jos užtikrina, kad klubui būtų atlyginta už žaidėjo ugdymą nuo 12 iki 21 metų amžiaus tuo atveju, jei futbolininkas iki 23 metų persikelia į kitą klubą.

Dokumente taip pat numatytos tokios taisyklės kaip maksimali kontrakto trukmė (penkeri metai), nepilnamečių žaidėjų kontraktų sudarymas (iki 14 metų sudaro tėvai ar globėjai, nuo 14 iki 18 metų – su tėvų ar globėjų sutikimu), nepilnamečių apsauga (sąlygos dėl perėjimo į užsienio klubą).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: