(c) Lff.lt archyvo nuotr.

Lietuvos futbolo federacijos I lygos sezonas startuos balandžio 9 dieną ir baigsis spalio 30-ąją. Taip numatyta patvirtintame čempionato tvarkaraštyje.

Kaip ir A lyga, taip ir I lygos pirmenybės vyks trimis ratais. Dešimt čempionato dalyvių – „Šilutė“, Alytaus „Alytis“, Kėdainių „Nevėžis“, Jonavos „Lietava“, FBK „Kaunas“, Klaipėdos „Atlantas“, Kretingos „Minija“, Kėdainių „Lifosa“, Alytaus „Vidzgiris“ ir Lietuvos U-19 rinktinė – iš viso sužais 27 turus.

Sudarant tvarkaraštį vienas iš naujų problemų buvo padalinti laiką I lygoje žaisiančioms komandoms iš vieno miesto – šiemet turnyre bus po dvi Alytaus ir Kėdainių ekipas, o Kaune kartu su FBK „Kaunu“ žais ir šiame mieste įsikūrusios Nacionalinės futbolo akademijos pagrindu sudaryta U-19 rinktinė.

„Komandos iš tų pačių miestų nežais namie tame pačiame ture, ar bent jau tą pačią dieną. Daug derinti laikus reikėjo ir Klaipėdoje, kur I lygoje žais tik „Atlantas“, tačiau „Klaipėda“ ir jos dubleriai žaidžia A lygos pirmenybėse, o antroje sezono pusėje ruošiasi rungtyniauti ir „Tauras“, – sakė LFF Varžybų vykdymo vadybininkas Romas Pikčilingis.

Korektyvų tvarkaraščiui įvedė ir stadionų rekonstrukcijos. Dėl jų „Alytis“ pirmajame rate rungtyniaus išvykose, o „Vidzgiris“ žais Druskininkuose. Kėdainių „Nevėžis“ ir „Lifosa“ bent pirmą čempionato mėnesį praleis miesto stadiono rezervinėje aikštėje, kurioje I lygos mačai vyko ir pernai.

Čempionato kovos dažniausiai vyks šeštadieniais, tačiau pasitaikys ir nemažai išimčių. U-19 rinktinė pageidavo žaisti penktadieniais, kai kurios rungtynės pagal klubų prašymus vyks ir kitomis dienomis. Liepos mėnesį pirmenybėse numatyta trijų su puse savaičių pertrauka.

Pirmose I lygos sezono rungtynėse balandžio 9 dieną U-19 rinktinė susitiks su praėjusių metų turnyro nugalėtoja „Šilute“, o ketverios rungtynės bus žaidžiamos balandžio 11-ąją.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: