Lietuvos futbolo rinktinei negalės padėti du žaidėjai
(c) V.Knyzelio/LFF.lt

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė pradėjo rengtis rugsėjo pradžioje vyksiančioms rungtynėms su Lichtenšteinu ir Škotija. Prieš treniruočių stovyklos Marijampolėje pradžią paaiškėjo, kad komandai negalės padėti į rinktinę kviesti gynėjas Andrius Skerla ir puolėjas Arsenijus Buinickis.

Du žaidėjai iškrito iš rikiuotės

Daugiausiai rungtynių už Lietuvos rinktinę sužaidusį A.Skerla kamuoja nugaros skausmai, dėl kurių gynėjas praleido paskutines Balstogės „Jagiellonia“ Lenkijos čempionate.

Iki šiol „B“ rinktinėje rungtyniavęs Alytaus „Dainavos“ puolėjas A. Buinickis patyrė traumą per sekmadienio A lygos dvikovą su Panevėžio „Ekranu“.

„Gaila, kad jų nebus, tačiau nieko nepadarysi. Nepakeičiamų nėra, o futbole traumų visada bus.Tose pozicijose išbandysime kitus žaidėjus. Pirmą treniruotę turėjo praleisti ir smulkias traumas turintys Arūnas Klimavičius bei Linas Pilibaitis, bet antradienį jie jau treniravosi“, – sakė rinktinės treneris Raimondas Žutautas.

Jau anksčiau paaiškėjo, kad rinktinei nepadės ir gynėjas Marius Stankevičius. Gynėjas Ramūnas Radavičius ir puolėjas Darvydas Šernas praleis rungtynes su Lichtenšteinu dėl diskvalifikacijos.

Papildyti išretėjusią gynybos grandį pakviestas Povilas Leimonas iš Marijampolės „Sūduvos“. 23 metų žaidėjas atstovavo rinktinei per pastarąsias dvejas draugiškas rungtynes su Norvegija ir Armėnija.

Sieks atsirevanšuoti

Penktadienį Lietuvos futbolininkai susitiks su Lichtenšteino komanda, kuriai birželį skaudžiai pralaimėjo svečiuose.

Lietuvos rinktinės gynėjas Deividas Česnauskis ir saugas Mindaugas Panka teigė, kad padarys viską, jog tų rungtynių scenarijus nepasikartotų.

„Turime kelias dienas, reikia labai rimtai pasiruošti. Tos rungtynės buvo blogos, susilaukėme daug kritikos. Kartais taip būna, kaip įvyko Lichtenšteine. Stengsimės susikaupti dar geriau, žaisti savo futbolą ir atsirevanšuoti“ ,- kalbėjo D.Česnauskis.

„Dar analizuosime jų žaidimą, bet savaime aišku, kad žaisdami namusoe sieksime kuo greičiau pelnyti įvartį ir iškovoti tris taškus. Praėjusios rungtynės jau istorija, dabar mūsų laukia visai kita dvikova. Reikia joms gerai pasirengti ir užtikrinti, kad panašus rezultatas nepasikartotų“, – teigė M. Panka.

Persikvalifikavo į gynėją

30 metų D.Česnauskio karjeroje šiemet įvyko nemažai permainų – futbolininkas iš Graikijos klubo Salonikų „Aris“ persikėlė į Azerbaidžano ekipą „Baki“, o nacionalinėje rinktinėje pradėjo žaisti dešinio gynėjo pozicijoje. Iš rikiuotės iškritus M.Stankevičiui šią poziciją D.Česnaukiui gali užimti ir artėjančiose dvikovose.

„Visada rungtyniavau dešinio saugo pozicijoje, bet jei treneris mato, kad ten esu labiau reikalingas, galiu žaisti ir gynyboje. Manau, kad paskutinės rungtynės pavyko visai neblogai. Azerbaidžane mano komanda kol kas šlubuoja, dar trūksta susižaidimo. Bet tai naujas kolektyvas, todėl reikia laiko“, – aiškino D. Česnauskis.

Netiesioginiai pasikeitimai palietė ir M.Panką. 27 metų saugas liko vienintelis lietuvis Lodzės „Widzew“ klube – buvęs komandos draugas D. Šernas vasarą persikėlė į ktią lenkų komandą Liubino „Zaglębie“.

„Žinoma smagiau, kai jis buvo kartu komandoje, tačiau toks Darvydo pasirinkimas. Pats apie naują klubą negalvojau. Turiu sutartį su „Widzew“ dar trims sezonams ir esu šioje komandoje laimingas. Dabar esame turnyro lentelės viršuje, bet anksti kalbėti apie vietas. Dar sužaidėme tik penkias rungtynes, tarp ekipų mažas skirtumas“, – sakė M.Panka.

Lietuvos rinktinė Marijampolėje treniruosis iki trečiadienio. Ketvirtadienį futbolininkų pratybos Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadioną. Penktadienį, rugsėjo 2 d. nuo 18 valandos čia vyks Lietuvos ir Lichtenšteino nacionalinių rinktinių dvikova. Bilietus į rungtynes platina BILIETAI.lt, o mačą tiesiogiai transliuos „Lietuvos Ryto“ televizija.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: