(c) Valdas Knyzelis

Baltijos šalių futbolo rinktinių kovos stadionuose tęsiasi ir keliasi į Vakarų Lietuvą. Nuo penktadienio Palangoje ir Kretingoje dėl Baltijos taurių grumsis po dvi Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunių (U-19 ir U-17) rinktines.

Šioms varžyboms Lietuvos jaunieji futbolininkai rengiasi jau kelias dienas. U-19 rinktinė (1992 metų gimimo ir jaunesni) stovyklauja Šiauliuose, o U-17 rinktinė (1994 m. gimimo ir jaunesni) sportuoja Palangoje.

Galimybės naujiems žaidėjams

U-19 rinktinėje iš kviestų žaidėjų komandai nepadės Edvinas Girdvainis, kuris susirgo Suomijoje žaisdamas už U-18 rinktinę, o taip pat traumą patyręs Tauragės „Tauro“ saugas Lukas Bielskis. Jį pakeis Rokas Gedminas, kuris vienas iš kelių į komandą pakviestų Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių.

Ruošiantis Baltijos taurei U-19 rinktinė sužaidė dvi rungtynes I lygoje – penktadienį nusileista turnyro lyderiui FBK „Kaunui“, o antradienį teko pripažinti Kretingos „Minijos“ pranašumą.

„Šiuo metu rezultatai ne svarbiausia, norime pasiruošti Baltijos taurei ir atrinkti tuos futbolininkus, kurie yra geriausios formos. Neseniai susirinkome, išbandėme kelis naujus žaidėjus. Epizodais žaidimas buvo neblogas, bet dar trūksta susižaidimo, geresnio bendradarbiavimo tarp grandžių“, – sakė U-19 rinktinės strategas Deivis Kančelskis.

Anot jo, abu varžovai bus vienodai pajėgūs, tačiau komandai nusiteikusi pasekti nacionalinės ir jaunimo rinktinių sėkmės pavyzdžiu: „Vokiečio treniruojama Estijos rinktinė neseniai draugiškose rungtynėse tik minimaliu rezultatu nusileido Austrijai, o Latvijos rinktinė gerai pasirodė turnyre Italijoje. Laukia tikrai sunki kova. Tačiau kitų mūsų rinktinių pergalės savotiškai įpareigoja, jaučiame atsakomybę ir ruošiamės labai rimtai.“

Laikinas trenerių pasikeitimas

U-17 rinktinei Baltijos taurės varžyboms laikinai vadovaus Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) treneris Antanas Vingilys. Jis pakeis dėl sveikatos problemų dirbti šiuo metu negalintį Romualdą Lavrinavičių.

A.Vingilio teigimu, susipažinti su komanda jam beveik neprireikė, nes nemažai žaidėjų yra buvę ar yra treniravęsi NFA.

“Iš 23 žaidėjų atrinksime 18, kurie rungtyniaus Baltijos taurėje. Kai kurie jaučia šiokį nuovargį, tačiau nėra susižeidusių, kurie negalėtų žaisti. Sudėtis optimali. Tiesa, į rinktinę pakviesti penki jaunesni, 1995 metų gimimo žaidėjai. Ruošiantis rungtynėms su latviais ir estais kol kas labiausiai jaudina gynyba“, – reziumavo treneris.

Jis prisiminė, kad pernai Airijoje pavyko įveikti Latvijos bendraamžius, o su Estijos ekipa šios amžiaus grupės futbolininkai pastaruoju metu nerungtyniavo.

Baltijos taurės kovas penktadienį Palangoje 16 valandą dvikova su estais pradės U-17 rinktinė. Nuo 18 val. žais Lietuvos ir Estijos U-19 rinktinės. Šeštadienį Kretingoje susitiks estai ir latviai, o sekmadienį Latvijos ir Lietuvos rinktinės išbandys jėgas Palangoje.

Baltijos šalių U-17 ir U-19 rinktinių taurės tvarkaraštis:

Birželio 25 d.
16 val. Lietuva U-17 – Estija U-17 (Palangos miesto stadionas)
18 val. Lietuva U-19 – Estija U-19 (Palangos miesto stadionas)

Birželio 26 d.
13 val. Estija U-17 – Latvija U-17 (Kretingos miesto stadionas)
15 val. Estija U-19 – Latvija U-19 (Kretingos miesto stadionas)

Birželio 27 d.
12 val. Latvija U-17 – Lietuva U-17 (Palangos miesto stadionas)
14 val. Latvija U-19 – Lietuva U-19 (Palangos miesto stadionas).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: