Lietuvos orientalistai kviečiami į Azijos studijų simpoziumą Kaune
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras kviečia į tarptautinį simpoziumą „Japonologija bendrosios Lietuvos orientalistikos kontekste: istorija ir dabartis“, kuris vyks lapkričio 3–4 dienomis Kaune, Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje (Vilniaus g. 33).

Simpoziumo tikslas – pristatyti, aptarti ir įvertinti Azijos studijų situaciją Lietuvoje. Pranešimų temas skaitys ne tik Lietuvos japonologai, bet ir kitų Azijos studijų sričių tyrinėtojai.

Pirmoji simpoziumo diena (lapkričio 3 d.) vyks lietuvių kalba. Rytinėje sesijoje pranešimus skaitys prof. Antanas Andrijauskas iš Lietuvos kultūros tyrimų instituto, docentas Valdas Jaskūnas iš Vilniaus universiteto ir VDU filosofijos daktarė Agnė Budriūnaitė. Kviestinė viešnia dr. Eiko Sakurai iš Tokijo užsienio kalbų universiteto, pirmojo lietuvių kalbos vadovėlio japoniškai autorė, pristatys lituanistikos situaciją Japonijoje.

Po pietų dėmesys bus skirtas Lietuvos japonologijos istorijai. Pranešimus skaitys Seo Jinseok (Tartu universitetas / Vytauto Didžiojo universitetas), dr. Birutė Railienė (Lietuvos Mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka), Gabija Žukauskienė (Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija) ir Kristina Barancovaitė-Skindaravičienė (VDU).

Antroji konferencijos diena vyks anglų kalba. Rytinės sesijos metu savo šalių Azijos studijų patirtimi pasidalins pranešėjos docentė Agnese Haijima iš Latvijos universiteto, dr. Kyoko Koma (VDU), docentė Dalia Švambarytė iš Vilniaus universiteto, doc. dr. Outi Luova iš Turku universiteto (Suomija).

Vėliau dr. Masaaki Shiraishi (Japonijos užsienio reikalų ministerijos Diplomatinių įrašų archyvas), žymus vicekonsulo Č. Sugiharos tyrinėtojas, skaitys paskaitą apie prieškarinę Lietuvą Sugiharos akimis bei pristatys savo naujausią knygą.

Po simpoziumo, lapkričio 4 d., Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje (Vilniaus g. 33) vyks viešas projekto susitikimas „Japonija Vakaruose: lyginamoji analizė“.

Visi simpoziumui pristatyti pranešimai bus patalpinti specialiai šia proga kuriamoje internetinėje svetainėje, o recenzentų geriausiai įvertintieji kitų metų pavasarį bus publikuoti knygoje „Azijos studijos Lietuvoje“.

Šių metų Azijos studijų centro kasmetinis simpoziumas, organizuojamas jau penktus metus, yra jubiliejinis, kadangi pažymės centro dešimties metų sukaktį. “Tikimės, kad jis bus draugiškas kelių Lietuvos orientalistų kartų susitikimas ir pasidalinimas patirtimi. Tai bus puiki proga dar kartą peržvelgti 20 nepriklausomybės metų ir įvertinti, kurioje vietoje esame, kas pasiekta ir ko reikėtų siekti“, – sako Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Simpoziumo metu yra numatyti ir kiti susiję renginiai. Simpoziumo metu vyks oficiali orientalisto R. Neimanto knygų kolekcijos dovanojimo VDU bibliotekai ceremonija, jo pro memoria autorinių knygų paroda, Azijos knygų mugė, Japonijoje studijavusiųjų Alumni asociacijos steigiamasis posėdis. Taip pat planuojama specialiai pagerbti žmones, kurie ypatingai prisidėjo prie orientalistikos atgimimo Lietuvoje paskutiniaisiais sovietmečio dešimtmečiais.

Detalią simpoziumo ir po jo esančio viešo projekto susitikimo programą galima rasti čia.

Azijos studijų centro informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: