(C) wikimedia commons archyvo nuotr.

Lietuvos šaulių sąjungos vadovai susitikę su Kauno miesto savivaldybės meru Andriumi Kupčinsku aptarė galimybes ir kitais metais tęsti Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonijas. Taip pat kalbėta apie šiai organizacijai skirti patalpų tvarkymą bei pilietinį ugdymą mokyklose.

2008 metais buvo nuspręsta atgaivinti tarpukario tradicijas bei kiekvieną savaitgalį šiltuoju metu laiku Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje iškilmingai iškelti Vyčio kryžiaus ordino vėliavą. Pakelti šią vėliavą garbė suteikta teisė Šaulių sąjungos veteranams.

Šio ceremonialo dalyviai buvo aprengti autentiškomis Vyčio kryžiaus ordino spalvų uniformomis. Šią ceremoniją palankiai įvertino miestiečiai, todėl norimą ją tęsti.

Lietuvos šaulių sąjungos Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas, vėliavos pakėlimo ceremonialo projekto vadovas Minvydas Mikalauskas informavo, kad norint puoselėti šią tradiciją reikia lėšų. „Paskaičiavome, kad paradinėms milinėms, uniformoms, pikėms, pirštinėms, šalikams pasiūti reikėtų 45 tūkstančių litų. Transportui ir dienpinigiams reikėtų dar 30 tūkstančių litų”, – teigė M. Mikalauskas.

Meras rekomendavo šauliams pateikti projektą Savivaldybei, kad šis projektas galėtų būti įtrauktas į kitų metų biudžeto svarstymą. Meras taip pat pasiūlė paieškoti būdų, kaip būtų galima sumažinti projekto išlaidas. „Savivaldybė ieškos būdų finansiškai padėti tęsti šios ceremonijos tradicijas”, – teigė A. Kupčinskas.

Kaip sakė Lietuvos šaulių sąjungos vadas Antanas Plieskis, šauliai savo ruožtu norėtų, kad vėliavos pakėlimo ceremonija būtų įraukta į sąrašą švenčių, kurioms skiriamas nuolatinis finansavimas.

Susitikime taip pat kalbėta apie Lietuvos šaulių sąjungai perduotas patalpas Kaune, Vaidilos gatvėje. Šauliai norėtų, kad šios patalpos būtų perduotos ilgesniam laikui ir nebūtų privatizuojamos.

Meras paaiškino, kad patalpas panaudos sutartimis būtų galima perduoti 10 ar 20 metų, jei Lietuvos šaulių sąjunga rastų galimybių šias patalpas sutvarkyti. Šiuo klausimu šauliai kalbėsis su Krašto apsaugos ministerija. „Jei tik rasite galimybių sutvarkyti patalpas, nekils problemų jas perduodant naudotis ilgesnį laiką”, – teigė A. Kupčinskas.

Lietuvos šaulių sąjungos vadas Antanas Plieskis taip pat kalbėjo apie siekius Kauno mokyklose plėsti pilietinio ugdymo užsiėmimus, pritraukti į sąjungą daugiau vaikų .

Tarybos Kultūros, bendruomenių ir savivaldos plėtojimo komiteto pirmininkas Raimundas Kaminskas pritarė siūlymui mokyklose plėsti pilietinio ugdymo užsiėmimus. Pasiūlyta šaulių sąjungai parengti apsilankymų mokyklose tvarkaraštį ir renginių scenarijų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: