(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Šeštadienį Baltijos jūroje užsiliepsnojusiame kelte „Lisco Gloria“, plaukusiame iš Kylio į Klaipėdą, buvo ir Žalgirio arenai skirtas krovinys – stiklas arenos fasadui. Tačiau ši nelaimė darbų arenoje nesustabdys.

Kauno miesto mero patarėjas Žalgirio arenos statybos klausimams Vygantas Gudėnas sakė, kad kelte esančiame vilkike yra pakrauta maždaug 500 kv. m. stiklo.

„Kol kas nežinoma, ar kelte esantis stiklas dar bus tinkamas fasadui. Todėl nieko nelaukiant buvo užsakyta papildoma partija stiklo, kad darbai nesustotų. Maždaug už trijų savaičių stiklai bus Kaune, todėl gaisras kelte nesutrikdys darbų grafiko“, – sakė V. Gudėnas.

Keltas šiuo metu yra netoli Danijos. Laive yra stiklai, skirti užsandarinti viršuje esantį techninį aukštą. Stiklus montuoja bendrovė „KG Constructions“, kurios direktorius Linas Karžinauskas operatyviai pasirūpino nauju užsakymu.

Iki lapkričio mėnesio pastatas turi būti visiškai užsandarintas. Turi būti ne tik sudėti langai, bet ir įrengti transporto įvažiavimo vartai. Lapkričio mėnesį pastatas jau bus šildomas, todėl statybininkai galės dirbti nešaldami. Bendras arenos fasado plotas siekia 7711 kv. m.

Kiekvienas stiklas yra pagamintas individualiai, turi savo serijos numerį ir tiksliai atitinka autentiškai išlietus aliuminio profilius. Tai ne tik leidžia išvengti broko, nes stiklai montuojami individualiai pagal brėžinį bei serijos numerį, bet ir pagreitina darbą.

Stiklai arenos fasadui vežami tiesiai iš gamintojo Vokietijoje, šiuo metu kroviniai atvyksta į Kauną kiekvieną dieną. Vieno lakšto svoris siekia 300 kilogramų. Tai yra itin aukštos kokybės gaminys – „Extra Clear” stiklas yra skaidresnis nei mums įprastas stiklas, naudojamas buityje. Jis taip pat pasižymi puikia šilumine varža. Pietinės bei vakarinės fasado plokštumos stiklai turi papildomą šviesą kontroliuojančią funkciją. Visi stiklo paketai atitinka aukštus saugumo reikalavimus.

„Kartais klausiama, kodėl pasirinkti vokiški langai? Praūžus krizei Lietuvoje neliko patikimų stiklo paketų gamintojų, kurie galėtų per trumpą laiką patiekti apie 7000 kv. m aukščiausios kokybės bei įvairių tipų stiklo paketų. Arena yra ypatingas statinys savo architektūriniais sprendimais, stiklo paketų dydžiais, svoriais bei struktūra. Vokiečių gamintojams tai – ne kliūtis, jų pajėgumai bei technologinės linijos leidžia įgyvendinti šiuos sprendimus. Tačiau svarbiausias veiksnys, kodėl buvo priimtas sprendimas stiklo paketus tiekti iš Vokietijos – ypač aukšta kokybė bei projekto įvykdymo garantijos“, – teigė „KG Constructions“ direktorius Linas Karžinauskas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: