© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Stemplių kaime, Žemaitijoje, naftos gręžinį “Šilalė-1” valdančios naftos bendrovės “LL investicijos”, kurios 50 proc. akcijų JAV energetikos įmonė “Chevron” liepos pradžioje pardavė Lietuvos įmonei “Tan Oil”, finansų direktorius teigia, kad įmonė turi licencijas išgauti ne tik naftą, tačiau tvirtina, jog skalūnų dujų paieškai reikia nemažai investicijų bei daug leidimų, rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

“Mes ieškome ir pumpuojame tik ją (naftą – BNS). Skalūnų dujų paieškoms reikia didelių investicijų ir dar daugiau leidimų. Tačiau teoriškai mes turime teisę ieškoti ir dujų”, – sakė “LL investicijų” finansų direktorius Virgilijus Petuška.

Anot jo, radus skalūnų dujų ženklų reikėtų iš naujo atlikti poveikio aplinkai vertinimą. Be to, įstatymai, jo teigimu, taip pa nepriimti, neaišku, kaip į tai žiūrės valdžia.

Lenkijoje vieno skalūnų dujų gręžinio kaina siekia 15 mln. JAV dolerių. Tačiau Lietuvoje, pasak “LL investicijų” finansų direktoriaus, kaina būtų mažesnė, nes skalūnų dujos Lietuvoje glūdi maždaug dviejų kilometrų gylyje, o Lenkijoje – beveik keturių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: