(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas”, iki šiol aktyviai veikęs Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje, rems maistu ir vargstančius kauniečius. Vakar Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas perkirpo labdaros fondo maisto sandėlio atidarymo juostą. „Džiugu, kad ir Kaune atidarytas padalinys. Dabar savanoriai galės efektyviai paskirstyti surinktus maisto produktus, kurie pasieks socialiai remtinus gyventojus. Labai svarbu, kad organizatorius remtų prekybos tinklai, verslininkai ir gyventojai. Įdomu tai, kad juo sunkesnis gyvenimas, tuo žmonės daugiau aukoja“, – sakė meras A. Kupčinskas. Jis su žmona yra „Maisto banko“ globėjai. Meras įstaigai įteikė miesto vėliavą.

„Maisto bankas“ – nevyriausybinė labdaros organizacija, teikianti paramą maistu. Iš maisto produktus gaminančių ir jais prekiaujančių įmonių ar visuomenės surinktą paramą maistu atiduodame nepasiturintiems asmenims, globojančioms nepelno organizacijoms arba tiesiogiai socialiai remtiniems asmenims. Ši veikla vyksta jau aštuntus metus. Iš parduotuvių ir maisto produktus gaminančių įmonių gauti maisto produktai tuojau pat atiduodami „Vaikų stotelei“, „Garstyčios grūdui“, Hare Krišna maistas kūnui ir sielai, vaikų globos namams, devyniems vaikų dienos centrams, „Carito“ organizacijai, labdaros valgykloms ir kt.

Prekybos tinklas IKI „Maisto bankui“ atiduoda maisto produktus, kurių galiojimo paskutinė diena. Su kitais prekybos tinklais taip pat dėl to tariamasi.

„Maisto banko“ tikslas – pamaitinti neturtingus, netekusius darbo ir vaikus auginančius gyventojus, mažinti maisto švaistymą, skatinti skleisti pilietiškos, atjaučiančios visuomenės idėjas“, – sakė fondo direktorė D. Žebrauskaitė.

Informaciją apie asmenis, netekusius darbo ir auginančius vaikus, „Maisto bankui“ pateiks Socialinės paramos skyrius. Tikimasi, kad Kaune per metus bus išdalyta maisto produktų už 1 milijoną 300 tūkst. litų.

„Maisto bankas“ bendradarbiauja su Žemės ūkio ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis, su Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriumi, Labdaros ir paramos fondu „Hare Krišna maistas kūnui ir sielai“, Petrašiūnų gailestingumo namais, „Caritas“ vaikų dienos centru, Motinos ir vaiko paramos labdaros fondu „Aušra“ ir kt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: