Maisto produktai per mėnesį atpigo 0,8 procento
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad 2011 m. birželio mėn., palyginti su gegužės mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,1 procento.

Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo atpigę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, drabužiai ir avalynė ir pabrangusios sveikatos priežiūros prekės ir paslaugos, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekių kainos 2011 m. birželio mėn., palyginti su gegužės mėn., sumažėjo 0,3 procento, paslaugų kainos padidėjo 0,5 procento.

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų mėnesiniam kainų pokyčiui turėjo 11,2 procento atpigusios daržovės ir bulvės, 1 procentu – mėsa ir jos produktai, 2,2 procento – vaisiai ir uogos ir 0,7 procento pabrangusi duona ir grūdų produktai, 2,2 – kava, arbatžolės, kakava, 0,6 – pienas ir jo produktai, sūris, kiaušiniai, 1,2 procento – žuvys ir jų produktai.

Drabužių ir avalynės grupės kainų pokyčiui įtaką darė dėl sezoninių nuolaidų 1,5 procento sumažėjusios avalynės bei 0,3 – drabužių valymo, taisymo ir nuomos paslaugų kainos. Drabužiai pabrango 0,3 procento.

Sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų kainų padidėjimą lėmė 15,2 procento pabrangusios sanatorijų paslaugos, 0,7 – odontologų paslaugos, 0,1 procento – farmacijos gaminiai.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 0,9 procento pabrangusi šilumos energija, 0,6 – kietasis kuras, 0,5 – suskystintos dujos maistui gaminti ir 0,7 procento atpigusios būsto priežiūros ir remonto medžiagos ir paslaugos.

2011 m. birželio mėn. metinė (2011 m. birželio mėn., palyginti su 2010 m. birželio mėn.) infliacija sudarė 4,8 procento. Metinį kainų pokytį lėmė pabrangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, transporto prekės ir paslaugos ir atpigusios ryšių bei poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekės per metus pabrango 6 procentais, paslaugos – 1 procentu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: