Maltiečių savanoriai rengs šventę senjorams
(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Maltos ordino pagalbos tarnybos savanorių iniciatyva, spalio 1-ąją Lietuvos miestuose ir miesteliuose bus paminėta Tarptautinė senjorų diena.

Seni vieniši žmonės bus kviečiami išeiti iš namų, susitikti su kitais, pabendrauti, Maltos ordino globojamiems senjorams bus surengtos nedidelės šventės.

„Šią dieną iš namų išeiti kviečiame visus senjorus. Deja, dalis mūsų globojamų žmonių yra per silpni tai padaryti, tad stengsimės juos aplankyti bei pagerbti, – sako Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinis sekretorius Virginijus Matuolis. – Tokio amžiaus žmonėms dėmesys ir pagarba yra itin svarbūs.

Senjorai mūsų šalyje yra viena pažeidžiamiausių visuomenės grupių, kurią dažnai ignoruoja net ir labdaros ar paramos projektai.

Labai daug senų žmonių gyvena šalia mūsų kęsdami skurdą, šaltį, nepriteklius, kartais – net alkį. Be to, kai kurie jų beveik niekada neišeina iš namų. Tad viena iš Maltos ordino pagalbos tarnybos misijų – padėti jiems.“

Spalio 3 d. vyresnio amžiaus žmonės bei globotiniai iš senelių namų bus pakviesti į Kauno paslaugų ir laisvalaikio skyrių „Juozapynė“.

Čia senjorai bus vaišinami tortu, programą jiems pristatys Kauno Panemunės pradinės mokyklos vokalinė studija „Rasos karoliukai“, dovanėles teiks Maltos ordino atstovai, o vaistinių tinklas „Camelia“ pageidaujantiems atliks kraujo tyrimą. Senjorų diena bus minima ir Panevėžyje, Alytuje, Rokiškyje bei kituose šalies miestuose.

Kaip ir kiekvienais metais, šiemet Maltos ordinas taip pat organizuos akciją „Maltiečių sriuba“, kurios metu bus renkamos aukos senų žmonių globai. Surinktos lėšos skiriamos vienišų, sergančių senolių maitinimui bei slaugai. Maltiečiai ištisus metus į vienišų senjorų namus veža karštą maistą, simboliškai vadinamą sriuba.

Maltos ordinas, įkurtas daugiau nei prieš 900 metų, yra seniausia pasaulyje humanitarinės pagalbos organizacija. Pasaulyje ji veikia daugiau nei 120 šalių. Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje buvo įkurta 1991 m. Šiuo metu jai priklauso per 700 savanorių 26-iuose Lietuvos miestuose. Tarnyba vykdo įvairius socialinius projektus: 15-kos miestų senjorams išvežioja karštą maistą į namus, užsiima socialine slauga, yra įkūręs 6 Vaikų dienos centrus, jaunimo organizaciją, veikiančią daugelyje Lietuvos miestų.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: