Maskvoje Kauno
(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda tris kėlinius atkakliai priešinosi Eurolygoje be pralaimėjimų žengiančiai Maskvos CSKA ekipai.

Visgi, ketvirtajame kėlinyje įspūdingą sudėtį surinkęs CSKA klubas įrodė savo pranašumą prieš žalgiriečius 95:82 (25:24, 20:27, 21:22, 16:22).

Mače, kurį Maskvoje gyvai stebėjo Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu, maskviečiai metė 37 baudos metimus, o žalgiriečiai – tik 16.

Rungtynių pradžioje kauniečiai išnaudojo savo priekinę liniją: po keturis taškus pelnė Paulius Jankūnas ir Nenadą Krstičių dukart apžaidęs Robertas Javtokas (8:6). Tuo pačiu ginklu naudojosi ir CSKA: septynis taškus pelnius Viktorui Khryapai ir penkis – N. Krstičiui, maskviečiai pirmavo 12:8.

Keletą minučių skirtumas laikėsi tarp 2-4 taškų, kai „Žalgirio“ gretose įsižaidė tris atakas sėkmingai užbaigęs Sonny Weemsas bei dvitaškį pataikęs Tadas Klimavičius (16:20). CSKA ir „Žalgiriui“ atlikus keitimus, greičiau prie žaidimo prisitaikė mūsiškiai: po Milovano Rakovičiaus keturių taškų, Marko Popovičiaus reido su pražanga ir Manto Kalniečio prasiveržimo, žalgiriečiai po 10 minučių buvo priekyje 25:24.

Nors M.Rakovičius taikliu dvitaškiu pradėjo antrąjį kėlinį, du tritaškius pataikę rusai perėmė iniciatyvą (33:27), o kiek vėliau po Aleksejaus Švedo septintojo taško atsiplėšė 38:29. Tai privertė Aleksandrą Trifunovičių paprašyti antrosios minutinės pertraukėlės, kuri davė vaisių. S.Weemsas sėkmingai sužaidė tiek puolime, tiek gynyboje, kai perėmęs kamuolį varžovų krepšį sudrebino įspūdingu dėjimu.

Suveikė ir derinys, po kurio Tomas Delininkaitis laisvas atakavo iš vidutinio nuotolio – 35:40. Raudonarmietis Ramūnas Šiškauskas atsakė tritaškiu per rankas, bet S. Weemso du taškai su bauda, T.Delininkaičio identiškai pirmajam užbaigtas derinys, Sonny tritaškis ir dar du Tomo taškai lygino rezultatą 45:45.

Pasinaudoję viršytu varžovų pražangų limitu maskviečiai realizavo 4 baudas bei vėliau dar įmetė dvitaškį, o paskutinės žalgiriečių atakos antrajame kėlinyje nebuvo rezultatyvios – 45:51.

Vos per dvi atakas CSKA persvara išaugo iki 11 taškų (56:45), tačiau žalgiriečiai nepasimetė. Po greitos minutės pertraukėlės pasižymėjo P.Jankūnas ir Ty Lawsonas. Kitos atakos metu Paulius įmetė iš toli ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų – 52:56. S.Weemso šūvis iš vidutinio nuotolio (54:58) bei T. Delininkaičio trys baudų metimai (57:61) išlaikė tokį patį santykį.

Tuo tarpu Nikitos Kurbanovo 5 taškus iš eilės likvidavo M. Rakovičiaus dvitaškis ir T. Delininkaičio taiklus tolimas metimas – 62:66. CSKA žaidėjams prametus 4 baudas iš 6, S. Weemsas dar kartą mažino skirtumą iki 4 taškų (64:68). Visgi, keli apmaudūs epizodai trečiojo ketvirčio pabaigoje leido CSKA atstatyti 7 taškų pranašumą – 73:66.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui žalgiriečių puolimas sustojo. Per daugiau nei 4 minutes tikslą pasiekė tik M.Rakovičiaus metimas, o Milošas Teodosičius su kompanija nutolo 82:68. M.Popovičiaus prasiveržimas, M. Kalniečio uraganiška ataka su pražanga ir S. Weemso baudos metimai mažino atsilikimą iki 10 taškų (65:75), tačiau CSKA serbai M. Teodisičius ir N. Krstičius panaikino paskutinę vilties kibirkštėlę – 89:75. M. Popovičiaus penki taškai iš eilės ir T.Klimavičiaus dvitaškis esmės nebepakeitė – CSKA šventė pergalę 95:82.

„Žalgiris“: S. Weemsas 22, T. Delininkaitis 12, M. Popovičius 12, P. Jankūnas 9, R. Javtokas 6 (6 atk. kam.), M. Kalnietis 5 (6 rez. perd.), T. Klimavičius 4, T. Lawsonas 2 (3 per. kam.), M. Kuzminskas 0, V. Lipkevičius 0.

CSKA: N. Krističius 21 (7 atk. kam.), A. Švedas 16 (5 atk. kam.), M. Teodosičius 14 (7 rez. perd.), A. Vorontsevičius 14 (6 atk. kam.), N. Kurbanovas 10.