(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šeštadienio ryte iš Medininkų į Vilnių pajudėjo margaspalvė tradicinio bėgimo estafečių kolona, skirta paminėti 19 tragedijos šalies pasienyje metinėms. Komandoms per 7 etapus reikėjo įveikti 35 kilometrus asfaltu ir kepinant alinančiam karčiui.

Šiemetinio bėgimo sportinė naujovė – sportininkai nebegalėjo įveikti daugiau nei vieno etapo ir startuoti daugiau nei 1 komandoje. Prieš startą gėlių padėjimo ir aukų pagerbimo ceremonijos vienu metu vyko tiek Vilniaus Antakalnio kapinėse, tiek ir starto vietoje.

1991-ųjų liepos 31–osios naktį Medininkų pasienio kontrolės poste buvo nužudyti septyni savo pareigas ėję Vidaus reikalų ministerijos ir Policijos departamento pareigūnai – Mindaugas Balavakas, Algimantas Juozakas, Juozas Janonis, Algirdas Kazlauskas, Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius ir Ričardas Rabavičius.

Antakalnio kapinėse rinkosi aukų artimieji, Medininkuose – ir oficialūs valstybės pareigūnai. Abiejose ceremonijose suspėjo sudalyvauti ir vienintelis per tragediją likęs gyvas Tomas Šernas bei Gruzijos ambasadorius Lietuvoje.

Prie starto linijos išsirikiavo net 36 komandos bei kone 300 sportininkų, tarp jų nuvo ir keletas moterų. Pirmoji prie Antakalnio kapinių finišo liniją kirto bėgimo klubo „Na pagauk” pirma komanda – 1:48,45 valandos. Antra buvo 33 sekundėmis atslikusi Grigiškių „Šviesa–1”, trečia – Kauno „BMK” pirma komanda – jos laikas 1:51,24.

Tačiau pasiekti rezultatai bėgikų per daug nedomino – labiau vyravo rimtis ir pagarba aukoms bei Živilės Balčiūnaitės pasirodymas Barselonoje vyksiančiame Europos lengvosios atletikos čempionate. Kuomet finišavo lyderiai, Živilė jau užtikrintai pirmavo.

Šio bėgimo rezultatai „Adidas” klubų bėgimo taurėje skaičiuojami nebus, tad daugelis bėgikų, įveikę savo etapus, bei ruošdamiesi tarptautiniam Vilniaus maratonui– 2010, palaikydami savo kolegas bei būdami jų „zuikiais – vedliais” likusią distancijos dalį iki finišo įveikinėjo ne automobiliais, o savo kojomis.

Vilniaus Maratono spaudos tarnybos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: