(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Nuo vasario 14 iki kovo 30 dienos Kauno miesto savivaldybėje eksponuojami VšĮ „Meda project“ organizuojamo socialinio projekto www.ebru.lt dalyvių Kauno „Vėtrungės“ ir P. Mašioto pradinių mokyklų mokinių bei darželio ir jų mokytojos Irmos Čekanauskienės darbai.

Vasario 14 d. nuo 12 iki 13 val. Kauno miesto savivaldybės pastato foje (Laisvės al. 96) bus rodoma, kaip tapoma ant vandens. Norintys galės išbandyti Ebru meną, susimokėdami tik už medžiagas.

Pasak įstaigos vadovės Eglės Veršininienės, ne tik meno, bet ir terapijos, saviraiškos bei savirealizacijos technologija stebina net ir daug mačiusius parodos svečius.

„Drąsiai galiu teigti, jog šis žodžiais nenusakomas „mažas stebuklas“ nepaliks abejingo nei vieno. Posakis „geriau vieną kartą pamatyti negu daug kartų išgirsti“ puikiai tinka šiai parodai“, – sako E. Veršininienė.

Vieno iš tradicinių, net 500 metų istoriją turinčio Turkijos menų Ebru technikos struktūra yra unikali. Jos išskirtinumas slypi tame, jog:

– tokios pačios struktūros pakartoti antrą kartą yra neįmanoma, o galutinį rezultatą galima pamatyti tik perkėlus paveikslą ant Ebru popieriaus lapo;
– vaizdas kuriamas inde ant sutirštinto vandens (teptukais paskirstomi dažai, vėliau specialiomis lazdelėmis sukuriamas norimas reginys, o galiausiai ant sukurto kūrinio vandenyje dedamas Ebru popierius, kuriame lieka autoriaus darbas);
– autoriaus darbą iš vandens galima perkelti ne tik ant Ebru popieriaus lapo, bet ir audinio, medžio, molio ar akmens;
– šio metodo dėka ant popieriaus sukuriama marmuro rašto imitacija, kurią nuo tikro akmens paviršiaus atskirti galima tik priėjus arčiau ir atidžiau įsižiūrėjus;
– Ebru mene naudojamos tik natūralios, žmogaus sveikatai nekenksmingos medžiagos;
– šis menas yra puiki terapinė priemonė žmonėms turintiems įvairių fizinių, emocinių, psichikos ar proto sutrikimų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: