(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Pirmadienį Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas susitiko su Konstitucijos egzamine pirmąją vietą teisininkų kategorijoje pelniusiu Juozu Valčiuku. Miesto vadovas 25 metų kauniečiui įteikė padėką už puikų pasirodymą finaliniame Konstitucijos egzamino etape.

Mykolo Romerio universitete teisės mokslus studijuojantis studentas J. Valčiukas pažymėjo, kad Konstitucijos egzaminą laiką pirmą kartą. „Norėjosi išbandyti save ir panaudoti sukauptas žinias. Tiek Kaune, tiek ir finaliniame etape Teisingumo ministerijoje sutikau daug šviesių ir puikių žmonių, kuriems dalyvavimas Konstitucijos egzamine suteikė progą išreikšti save“, – savo įspūdžiais su meru dalinosi J.Valčiukas.

Meras A. Kupčinskas pažymėjo, kad pirmajame ture buvo tikimasi didesnio dalyvių skaičiaus. „Pasigedome didesnio piliečių sąmoningumo ir aktyvumo, gal tai nulėmė ir nepakankamas gyventojų teisinis išprusimas. Norėtųsi, kad gyventojai aktyviau dalyvautų miesto gyvenime, reikštų iniciatyvas ir teiktų pasiūlymus“, – sakė Kauno meras.

Konstitucijos egzamino finale, kuris vyko Vilniuje, Teisingumo ministerijoje, dalyvavo 48 dalyviai. Tarp jų buvo 9 teisininkai ir 39 gyventojai, tapę pirmojo egzamino turo laimėtojais savivaldybėse ir pataisos įstaigose. Iš viso finale dalyvavo per pusšimtį žmonių. Finalo dalyviai galėjo pasirinkti vieną iš trijų esė temų: „LR Konstitucija – mūsų visų susitarimas ar valdžios nustatytos taisyklės?“, „Ką aš keisčiau LR Konstitucijoje?“ arba „LR Konstitucija – sukurta kartą ir visiems laikams ar besikeičianti kartu su gyvenimo realijomis?“.

Gruodžio 14 dieną Konstitucijos egzamino prizininkus priims ir pasveikins Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: