(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto muziejuje nuolat vyksta renginiai apie žymias Kauno šeimas ir Kaunui nusipelniusius žmones. Šį penktadienį, spalio 15 dieną, vyks renginys “Išeidami paliekame raktus…”. Tai dramaturgo Raimundo Samulevičiaus žodžiai iš jo pjesės “Aidas”.
Dauguma kauniečių gerai žino apie Žaliakalnyje, Vaisių gatvėje, gyvenusius tris menininkus: pasaulinio garso dailininką Antaną Samuolį – Samulevičių, vienintelę Lietuvoje “Šypsenos” ordininkę, tautodailininkę, knygelių vaikams autorę Stasę Samulevičienę ir tragiškai žuvusį dramaturgą Raimundą Samulevičių.

Stasės Samulevičienės darbai gerai žinomi daugelyje šalių. Jie pabuvojo parodose Londone, Paryžiuje, Monrealyje, Tokijuje, Berlyne, Varšuvoje, Maskvoje ir daugelyje kitų šalių miestų. Iš parodų jie grįždavo su medaliais. Jos darbų įsigijo ne vienos šalies muziejai.

Menininkės sūnaus dramaturgo Raimundo Samulevičiaus pjesės buvo pastatytos Kauno, Panevėžio dramos teatruose, Varšuvoje, Suomijoje, Rusijoje ir kt.

Kaune kasmet vyksta dailininko A. Samuolio plenerai. Į juos atvyksta dailininkai iš daugelio užsienio šalių ir Lietuvos miestų bei rajonų.

A.Samuolio dailės darbai ir S. Samulevičienės pūkuotukai dabar priklauso M. K. Čiurlionio muziejui. Pūkuotukai šiuo metu eksponuojami Maironio literatūros muziejuje, Vaikų literatūros skyriuje, K. Donelaičio gatvėje.

Penktadienį, spalio 15 d. 16 val., Kauno miesto muziejuje bus kalbama apie visus tris menininkus.

Danutė MARCINKEVIČIENĖ

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: