Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) aiškinasi, kodėl Kaune neįgalumo pensijas gauna keliais tūkstančiais daugiau žmonių nei Vilniuje, nors gyventojų laikinojoje sostinėje – mažiau.

SADM Lygių galimybių skyriaus vedėja Eglė Čaplikienė dienraščiui “Kauno diena” patvirtino, kad Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai (NDNT) pavesta išanalizuoti situaciją visoje Lietuvoje.

“Ypatingas dėmesys bus skiriamas tiems regionams, kuriuose yra daugiausia neįgaliųjų, gaunančių pašalpas. Tai yra Kaunas, Kauno rajonas, Šalčininkai, Pakruojis, Alytus”, – dienraštis cituoja E.Čaplikienę.

Ministerijos atstovės pateiktais duomenimis, Kauno mieste šiuo metu yra 35 tūkst. gyventojų, kurie gauna negalios pensijas, o Vilniuje keliais tūkstančiais mažiau – 32 tūkstančiai. “Šis skirtumas užkliuvo, nes Vilniuje gyvena daugiau gyventojų nei laikinojoje sostinėje”, – sako E.Čaplikienė.

Pasak E.Čaplikienės, bus tiriama, iš kokių gydymo įstaigų atkeliauja daugiausiai pacientų, kuriems suteikiamas neįgalumas. Ministerijos atstovė neatmetė galimybės, kad galbūt nebus nustatyta jokių pažeidimų, o šis reiškinys – natūralus, vykstantis dėl gyventojų senėjimo, ligų. “Jeigu surinkus duomenis paaiškėtų, kad buvo padaryti kriminaliniai pažeidimai, klastojami dokumentai, duomenys iš karto bus perduoti teisėsaugos institucijoms”, – sako E.Čaplikienė.

Statistikos departamento paskelbtais 2011 metų gyventojų surašymo duomenimis, Vilniuje tuo metu buvo 539 tūkst., Kaune – 321,2 tūkst. gyventojų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: