(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis šiandien susitiko su Kauno miesto kelių policijos veteranų klubo, Vidaus reikalų sistemos pensininkų sąjungos bei Kauno apskrities policijos ir kitų teisėsaugos darbuotojų profesinės sąjungos atstovais aptarti Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Kauno filialo teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų pertvarkos.

„Šia pertvarka mes siekiame ne uždaryti polikliniką, o sudaryti vienodas sąlygas tikrinti sveikatą visų apskričių pareigūnams, – sakė ministras R. Palaitis. Esama situacija, kai ši poliklinika aptarnauja didžiąją dalį šalies pareigūnų, yra ir finansiškai nenaudinga, ir nepatogi. Pirma, kasmet vien kelionėms iš atokiausių Lietuvos miestelių į Kauną vykstančių pareigūnų įstaigos išnaudoja iki 300 tūkstančių litų, o ilgam išvykstančius darbuotojus nėra kam pakeisti, vadinasi, darbo vietose lieka mažiau pareigūnų. Antra, ne visas šiai poliklinikai skiriamas finansavimas yra naudojamas pareigūnų sveikatai tikrinti – dalis lėšų skiriama pastatui išlaikyti ir kitoms reikmėms. Pertvarkius ją, dalį lėšų būtų galima perskirstyti kitų apskričių medicinos įstaigoms, kuriose galėtų būti tikrinama ir pareigūnų sveikata – taip būtų patogiau vidaus reikalų sistemos darbuotojams“.

Vidaus reikalų ministerija kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės merą ir VšĮ Kauno medicinos universiteto klinikas siūlydama apsvarstyti galimybę perimti Kauno polikliniką išsaugant jos funkcijas ir teikiamas paslaugas, reikalingas joje užsiregistravusiems pareigūnams. „Jei Kauno poliklinikos pavaldumas pasikeistų, mes sieksime, kad paslaugos atitiktų pacientų, įskaitant pareigūnus ir pensininkus, poreikius“, – užtikrino ministras.

Ministras R. Palaitis ir susitikime dalyvavę profsąjungų atstovai sutarė, jog toliau Kauno poliklinikos pertvarkos klausimą analizuos, kai bus gautas atsakymas į kreipimąsi.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: