(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Balandžio 26 d., Kauno Šv. Mato mokykloje, startuoja jaunimo iniciatyvinės grupės „Eko karta”, kartu su agrofirma „Sėklos” rengiama mokyklų teritorijų apželdinimo akcija, nuvilnysianti per 21 Lietuvos miestą.

Jaunimas prisiima atsakomybę

Iki gegužės mėnesio bus apželdintos ir Šiaulių, Vilniaus, Grigiškių, Jonavos, Kaišiadorių, Kuigalių, Klaipėdos, Kretingos, Kupiškio, Šakių, Tauragės, Telšių, Alytaus, Plungės miestų mokyklos.

Sėklos skirtos mokyklų apželdinimui, tai padėka mokykloms ištisus metus dalyvavusioms projekte „Eko karta”. Alytuje akcija organizuojama aktyviai aplinkosaugines idėjas propagavusioje Kauno Šv. Mato mokykloje.

Pagrindiniai apželdinimo akcijos ir darbų dalyviai – jaunimas. Ir nors, dar nestartavus akcijai, jau pasigirsta komentarų, kad pats jaunimas viską ir ištryps, atsiranda ne tik šnekančių bet ir dirbančių. Į akciją įsitraukusios „Eko kartos” projekto dalyvės mokyklos, ištisus metus aktyviai veikė ekologijos ir aplinkosaugos srityje: dalyvavo renginiuose ir paskaitose, patys inicijavo įvairias aplinką tausojančias diskusijas ir veiklas. Apželdinimo akcija kiekviename mieste tapo simboliniu vieno darbų etapo pabaiga ir naujų pradžia. Etapo, kuriame jaunimas prisiima atsakomybę už supančią aplinką, keičia ir keičiasi.

„Atsakomybės supratimas nuo sąvokos „suvokiu” ar „suprantu”, tapo veiksmu, kurį galima įvardinti, kaip „keičiuosi” ir „darau”. Iki šiol jaunimo didžiausi iššūkiai: baigti aukštąjį mokslą ir rasti gerą darbą pasipildė dar vienu – pakeisti esamą padėtį, pagerinti savo ir savo artimųjų gyvenamąją aplinką. Ateinanti jaunoji karta pakeis nusistovėjusias ir sustabarėjusias „tradicinio” verslo nuostatas, paskatins rūpintis ne tik pelnu ar įmonių gerove, bet ir atiduoti deramą atlygį visuomenei už tai, kad ji suteikė galimybę šiam verslui egzistuoti” – sako Ieva Malaiškaitė, respublikinio projekto „Eko karta” idėjos autorė ir koordinatorė.

Nebijantiems darbo

Moksleiviams ir jaunimui rūpintis aplinka padeda vis dar jaunimu tikintys suaugusieji: mokytojai, agrofirmos Sėklos” specialistai, Plungės jaunimo klubas „Pakopa” netgi išsiprašė iš savivaldybės žemės plotelio, kurį galėtų patys „sukurti”. Prie akcijos prisijungia savanoriai arba tiesiog idėjiniai palaikytojai. Gegužės mėnesį akcijos organizatoriai svečiuosis Kauno savivaldybės vaikų globos namuose,kur sodinsime daržoves ir prieskonius, todėl kviečiamie visus, kam rūpi aplinka ir kurie nebijo darbo – prisijunkite! Kuo daugiau rankų, tuo daugiau galime nuveikti! Visi norintys prisidėti, rašykite culture@ozonas.lt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: