(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Kas yra blogiau? Trankios muzikos ir degančių gėrimų, atrišančių liežuvį ir numaunančių kelnes, galvoje pradėtas rytinis skausmas, ar jausmas, kad nieko negali pakeisti šiame dažnai neteisingame, dažnai skaudžiame, retkarčiais džiugiame (o taip, tokios dienos, kaip valentino diena išties kelia nuotaiką!) pasaulyje. Kovoti su vėjo malūnais pabosta, o Sanča Pansa pabėga užsienin ir susituokia su vyru. Arba filmuojasi realybės šou „Šūdas. Taip tai mes“. Visa tai vadinama moralinėmis pagiriomis. Jos trunka kur kas ilgiau nei fizinės. Net ir Valančius čia būtų bejėgis.

Galva dūzgia nuo minčių, kurios niekam nereikalingos, o mėginant jas įgyvendinti, staiga susivoki, jog teisingiau būtų buvę daryti abortą – neleisti išvysti šio, protinės geometrijos terminais kalbant, bukų kampų planetos paviršiaus.

Nenusakomas tvikčiojimas bėgantis gyslomis aukšyn – žemyn, varo į priekį, tačiau žengęs žingsnį pirmyn – gauni smūgį krūtinėn, žengi tris atgal.

Vis klimpsti, parklumpi, pradedi skęsti nepasitikėjime, nebeturi jėgų šaukti, pavargsti nešti sunkius šarvus, saugančius nuo išorinio pasaulio.

Iš lėto tampi prijaukintu kačiuku, tuštuma, kuriai kavą ir skanius pyragaičius atneša išvaizdus vyriškis, prasisegęs viršutinę marškinių sagą. Šypsosi ir prašo prisijungti prie visų.

Atsisakyti negalima, juo labiau – nemandagu.
Juk kaip žmogaui pasakyti ne?

Sveiki, norėčiau paklausti, ar galėčiau gauti paskolą? NE. Ar galėtumėte pagelbėti? NE. Aš galėčiau… NE. Turiu idėją! – NE. Ar nemanote, jog būtų galima kažką daryti kitaip? NE. Ar čia reikia mąstyti? NE, tikrai ne.
Tada susipratau. Visų tų žmonių, sakančių ne, akyse stovi tas pats savo išvaizda be galo besirūpinantis vyriškis.

Dabar aš jam drąsiai tariu – ne.

Jo veidas persimainė ir putotu pykčiu iškošė – tu žlugsi.

Bet žengdamas vieną žingsnį pirmyn, o tris atgal, aš vistiek pasieksiu savo tikslą – tik iš kitos pusės. Juk žemė apvali. Tai fizika. Tai tėra laiko klausimas.

Žila galva vietomis apnuoginta plikimo genų, šiltos arbatos puodelis rankose.

Priešais sėdi anūkas (vaikaitis, aut. past.) ir kemša modifikuotą jogurtą. Seneli, kodėl žmonės tokie netikri?

Aš apėjau žemę. Tikslas pasiektas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: