Nacionalinis laukinės gamtos fotografijų konkursas
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Gamtos fotografų klubas „Naturephoto.lt“ ir „Žurnalas apie gamtą“ skelbia fotografijų konkursą „Gintarinis žaltys 2011“.

Tai jau antrasis nacionalinis laukinės gamtos fotografijų konkursas, kurio tikslas – sutelkti Lietuvos gamtos fotografus ir šalyje egzistuojančius jų klubus, skleisti gamtos fotografo etikos normas ir skatinti visuomenę pažinti Lietuvos laukinę gamtą.

Pasak organizatorių atstovo, „Žurnalo apie gamtą“ redaktoriaus R. Barausko, gyvosios gamtos fotografija – sudėtingas žanras.

Gamtos fotografui reikia ne tik išmanyti fotografijos subtilybes, bet ir pažinti gamtą. „Ne vieną domėtis gamta paskatino fotografija. Žmonės nori žinoti, kokį paukštį, vabaliuką ar augalėlį nufotografavo. Kartais be reikiamų žinių laukinėje gamtoje nieko nepeši net būdamas geriausias fotografas“, – teigia gamtininkas.

Konkursui „Gintarinis žaltys 2011“ galima teikti nuotraukas, padarytas Lietuvoje arba kaimyninėse Baltijos regiono šalyse. Nuotraukas iš egzotinių mums kraštų – Afrikos, Azijos, Šiaurės ar Pietų Amerikos, Australijos – galima teikti tik nominacijai „Egzotikos pasaulis”. Naminiai augintiniai (katės, šunys, pelės, triušiai, avys, arkliai ir kt.) nėra laukinės gamtos atstovai, todėl juos vaizduojančios fotografijos į konkursą nepriimamos.

Skirtingai nei kitų fotografijos žanrų atstovus, gamtos fotografą turėtų saistyti labai griežtos etikos normos. „Su žmogumi fotografas gali susitarti, kaip jį įdomiau įamžinti. Su gyvūnu nesusitarsi. Jis to nenori. Taigi pirmiausia turime gerbti gamtą ir neperžengti tos trapios ribos tarp siekio kuo daugiau sužinoti ir etikos“, – sako R. Barauskas, pastaruoju metu visą sako laisvalaikį skiriantis žvėrių fotografijai.

Konkurso organizatorių teigimu, skirtingai turėtų būti vertinamos laisvėje ir nelaisvėje gyvenančių gyvūnų nuotraukos. „Iš meninės pusės žiūrint, natūralioje gamtoje niekada nepavyks nufotografuoti gyvūno taip kaip žmogaus auginamo aptvare. Nepaprašysi jo atsistoti ten, kur geras apšvietimas, puiki aplinka, ir dar galvą palenkti taip, kad žvilgsnis būtų išraiškingas. Neretai džiaugiesi, kad apskritai pavyko gyvūną išvysti ir padaryti nors keletą vykusių kadrų“, – tikina R. Barauskas.

Organizatoriai tikisi, kad „Gintarinis žaltys“ taps tradiciniu Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkursu. Pirmojo konkurso laureatai ir diplomantai buvo paskelbti Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose pernai minint Pasaulinę Žemės dieną. Per apdovanojimų ceremoniją buvo atidaryta geriausių konkurso darbų paroda ir pristatytas fotografijų albumas „Lietuvos laukinės gamtos fotografija 2010“.

Geriausius gamtos fotografus pasveikino LR ministras pirmininkas A. Kubilius, LR aplinkos ministerijos, visuomeninių ir valstybinių gamtos organizacijų atstovai, miškininkai, LR Seimo nariai ir kiti gamtai bei fotografijai neabejingi žmonės. Pasibaigus šių metų konkursui taip pat ketinama išleisti geriausių darbų albumą ir surengti parodą.

Visus gamtos fotografus, norinčius dalyvauti konkurse, organizatoriai kviečia registruotis el. paštu konkursas@lutute.lt. Konkurso taisyklės ir nuotraukų registravimo anketa kiekvienam dalyviui bus atsiųstos el. paštu. Organizatoriai nuotraukų laukia iki 2012 m. sausio 1 d. Konkurso laureatai bus paskelbti 2012 m. Pasaulinės Žemės dienos (kovo 20 d.) išvakarėse.

Daugiau informacijos galima rasti čia.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: