Kadras iš kino filmo "Tik Dievas atleidžia"

Trumpai apie patį filmą

Nuo pat pirmų minučių, jaučiasi įtampa, kuri neleidžia atsipalaidavus mėgautis filmu. Visas veiksmas vyksta Bankoke, kuriame pagrindinis filmo veikėjas Julian‘as su savo broliu Bill‘u  turi bokso klubą. Deja, bokso klubas tėra tik priedanga šeimos verslui – narkotikų gabenimui svetur. Pačioje pradžioje sunku tai suprasti, nes viskas pradeda aiškėti tik praėjus kelioms filmo minutėms.

Šio filmo pagrindinė tema – kerštas už brolį bei sūnų ir nesuvokiamai žiaurus policininko bandymas bausti nusikaltėlius. Šis filmas pasižymi minčių „šuoliais“ – vos per minutę atsiranda daug įvairiausių situacijų ar personažų ir labai sunku suprasti, ką tuo bandyta parodyti ar pasakyti. Vienaip ar kitaip, tik filmo pabaigoje įmanoma suprasti visos istorijos „moralą“. Deja, tiek moralas, tiek pati istorija – gan keistoki.

Siužeto vingiai

Bokso klubas tėra tik priedanga narkotikų verslui. Tačiau tai priedanga ir likusiai istorijos daliai, kurią bandoma „išgvildenti“ iki pat filmo pabaigos.

Kažkada Julian‘as savomis rankomis nužudė tikrą tėvą ir turėjo pabėgti iš Anglijos, tad  nusprendė apsigyventi Bankoke – mieste, kuriame jo niekas neras. Kartu su juo gyvena ir jo brolis Bill‘as – vyras, kuriam, rodos, netrūksta nieko : moterų dėmesys, pinigai, valdžia. Tačiau šio personažo laukia liūdna baigtis – jo potraukis nepilnametėms mergaitėms, atnešė mirtį. Tai sužinojusi Jenn‘a (jaunatviškai atrodanti ir dažnokai rūkanti vyrukų mama), atvyksta į Bankoką ir prisaikdina Julian‘ą surasti vyresnėlio sūnaus žudiką, nes jis dėl savo artimų žmonių tikrai būtų tai padaręs. Tačiau, tam pradeda ruoštis pati mamytė, kurios taip pat laukia gan žiaurokas likimas.

Kadras iš kino filmo “Tik Dievas atleidžia”

Vienas iš svarbesnių šio filmo personažų yra policininkas. Beveik kiekviename iš jau minėtų minčių „šuolių“, jis atlieka kone svarbiausią vaidmenį : jo atsiradimu vienoje ar kitoje situacijoje, sužadinamas tiek žiūrovo, tiek veikėjo nerimas. Tačiau šis policininkas yra kiek kitoks : jis visuomet nešiojasi kardą, su kuriuo „linčiuoja“ nusikaltėlius. Taip, jis vykdo savo teisingumą ir filme yra vaizduojamas kaip šioks toks „visažinis“, kuris nuspėja, kas bus ateityje (yra net keletas siužetų, kuriuose aiškiai tai galima suprasti).

Šaltasis“ Ryan‘as Gosling‘as

Pagrindinis veikėjas, kurį įkūnija gražuoliukas Ryan‘as Gosling‘as, per visą filmą pasako vos kelis sakinius ir visą laiką atrodo, lyg būtų siaubingai išvargintas filmavimo arba ką tik išėjęs iš laidotuvių. Prisimenant senesnius jo filmus, kaip „Drive“, aktorius atrodo visiškai sumenkintas ir be galios. Nors žinant, kad prieš šį filmą jis daug laiko praleido Tailande, kur lankė profesionalias bokso treniruotes, jo asmeniniai sugebėjimai šiame filme ,deja, neatspindėjo šio fakto – sumuštas, mėlynių nusėtas veidas ir kraujas ant rubų tik dar labiau sumenkino personažą. Beje, filmo plakatas, kuriame aktorius atrodo gerokai „aptalžytas“, dar labiau šokiravo gerbėjus.


Verdiktas 6/10

Šį filmą įdomu žiūrėti prisiekusiems Gosling‘o gerbėjams arba tai auditorijai, kuriai patinka pusėtinos kino juostos ar istorijos, su keršto ir žiaurumo prieskoniais. Daug kraujo, šaltakraujiškumo, paniekos moterims ir barbariškų bausmių bei įstatymų – begalė įvairaus žiaurumo, kuris retkarčiais atrodė per daug brutualus ir nesuprantamas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: