(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Kauno technologijos universitete (KTU) buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp „Barclays” technologijų centro Vilniuje ir universiteto.

Sutartį pasirašė KTU rektorius prof. Raimundas Šiaučiūnas ir „Barclays” banko Strategijos ir pokyčių valdymo grupės vadovas Peteris Josse.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs Kauno miesto meras A. Kupčinskas pasidžiaugė universiteto sėkme. Jis pažymėjo, kad šis laimėjimas yra ir viso miesto pasiekimas. „Linkiu, kad šis bendradarbiavimas neišblėstų, o tik plėstųsi. Tokių stiprių įmonių atėjimas į Lietuvą ir Kauną leidžia mums toliau sėkmingai įgyvendinti miesto užsibrėžtą strategiją. Kaune yra dar nemažai neatrasto potencialo, kur save gali realizuoti bet kuris verslo subjektas”, – teigė meras.

KTU specialistai yra vertinami ne tik Lietuvos didžiosiose įmonėse, bet ir gerai pasaulyje žinomose bendrovėse, tą patvirtina ir banko „Barclays” noras kurti bendrus saitus tarp aukštosios mokyklos ir verslo įmonės. Bendradarbiavimo sąlygos buvo derinamos beveik pusę metų, kol buvo rasta tą specializaciją, kuri geriausiai atitinka banko reikalavimus.

„Barclays” džiaugiasi galėdamas bendradarbiauti su vienu geriausiu Lietuvos technologijos universitetu. KTU akademinės programos ir studentų pasiruošimas mums paliko didelį įspūdį. Daugelis mūsų darbuotojų Vilniuje yra KTU absolventai. Tikimės, kad galėsime prisidėti prie Lietuvos informacinių technologijų ir inžinerijos specialistų būsimos kartos kūrimo”, – sakė „Barclays” banko atstovas Peteris Josse.

Bendradarbiavimo sutartyje numatyta, kad „Barclays” konsultuos KTU ruošiant akademines programas, kvies pranešėjus skaityti paskaitas ir konsultuos studentus karjeros klausimais. Nuo 2011 metų bendrovė planuoja įdarbinti mažiausiai po penkis KTU absolventus kasmet ir kviesti studentus stažuotis įmonėje.

Rektorius prof. R. Šiaučiūnas taip pat džiaugėsi partneryste su „Barclays” banku. „Mūsų tikslas – paruošti geriausius informacinių technologijų specialistus Lietuvoje, todėl mes visada džiaugiamės galimybe bendradarbiauti su pramonės atstovais, ypač „Barclays” banku, kuris sparčiai tampa pirmaujančiu informacinių technologijų specialistų darbdaviu.

Tikiu, kad ši sutartis bus gyvybinga, pateisins tiek mūsų, tiek banko lūkesčius, o mūsų bendras sėkmingas darbas leis KTU absolventams įsitvirtinti darbo rinkoje ir siekti profesinio tobulėjimo aukštumų. Mūsų bendradarbiavimo rezultatas – nauja bankų informacinių sistemų administravimo centrų specializacija”, – kalbėjo rektorius.

Bendrovė „Barclays Technology Centre Limited”, pasaulinio finansinių paslaugų tiekėjo „Barclays” dalis, yra didžiausias naujas užsienio investuotojas Lietuvoje. 2010 metų sausį bendrovė atidarė vieną iš keturių pasaulinių technologijų centrų Vilniuje. Šiandien čia dirba 354 darbuotojai, kurie prižiūri „Barclays” banko pasaulines operacijas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: