Stock.xchng archyvo nuotr.

Siekiant skatinti negalią turinčių žmonių užimtumą, Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko įsakymu skirta parama įgyvendinti dar vienam Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamam projektui.

Projektą „Parama neįgaliesiems“ parengė ir įgyvendins Lietuvos darbo birža (LDB). Preliminari jo vertė – iki 27,4 mln. litų, iš kurių 19,7 mln. litų yra Europos socialinio fondo lėšos.

Jame dalyvaujantiems neįgaliesiems bus teikiamos profesinės reabilitacijos paslaugos: bus įvertinti jų profesiniai gebėjimai, suteiktos profesinio orientavimo ir konsultavimo paslaugos ir teikiama pagalba įsidarbinant. Neįgalieji galės dalyvauti specialiose programose, įgyti naujų ir tobulinti turimus darbinius įgūdžius, o tai padidins jų galimybes konkuruoti darbo rinkoje, padės lengviau susirasti darbą, atitinkantį jų sveikatos būklę.

Projekto dalyviams bus teikiamos maitinimo ir apgyvendinimo paslaugos, kompensuojamos kelionės išlaidos iki paslaugas teikiančios įstaigos. Be to, taip bus sudarytos galimybės su neįgaliaisiais dirbsiantiems specialistams dalyvauti darbo rinkoje ir jų profesiniam užimtumui plėsti.

Tikimasi, kad šiame projekte dalyvaus daugiau kaip 1100 negalią turinčių žmonių ir daugiau nei 40 proc. jo dalyvių savarankiškai įsidarbins per pirmuosius 6 mėnesius po dalyvavimo minėtame projekte.

Projekto metu keturiasdešimt vienos teritorinės darbo biržos darbuotojai kartu su negalią turinčiais žmonėmis sudarys individualų profesinės reabilitacijos planą, nukreips juos į profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančias įstaigas. LDB teritoriniai skyriai taip pat stebės, ar kokybiškai yra teikiamos profesinės reabilitacijos programoje numatytos paslaugos, prižiūrės kaip žmonės dalyvauja šiose programose, iškilus klausimams juos konsultuos, teiks informaciją.

Projekte numatyta, kad profesinės reabilitacijos paslaugų teikimas bus finansuojamas tiems neįgaliesiems, kuriems Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) buvo nustatyta, kad žmogui tokios paslaugos yra būtinos. NDNT šiame projekte dalyvaus kaip partneris, teikiantis išvadas dėl tokių paslaugų poreikio.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: