Nuo birželio – tiesioginiai skrydžiai į Izraelį

0
2
(c)Stock.xchng archyvo nuotr.

Nuo šių metų birželio mėnesio ketinama atidaryti nuolatinius skrydžius iš Izraelio į Lietuvą ir juos vykdyti visus metus. Šią informaciją pranešė viena Izraelio kompanijų, kai ūkio viceministras Daumantas Lapinskas šią savaitę su darbo vizitu lankėsi Izraelyje.

Pasak ūkio viceministro D. Lapinsko, ilgai diskutuota tiesioginių skrydžių problema pagaliau bus išspręsta. Iki šiol sezono metu organizuoti užsakomieji skrydžiai tik vasaros sezonu į Lietuvą buvo populiarūs. „Tikimės, kad Lietuvoje lankysis ne tik vyresnio amžiaus turistai iš Izraelio, bet ir šeimos su vaikais, jaunimas pamėgs atostogauti mūsų šalyje. Turistų srautams didinti turime išnaudoti abiejų šalių gamtinius pranašumus ir sezoniškumą”, – sakė ūkio viceministras.

Vizito į Izraelį metu ūkio viceministras dalyvavo pirmajame Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Izraelio Valstybės Vyriausybės turizmo darbo grupės posėdyje ir susitiko su Izraelio turizmo ministru Stasu Misečnikovu. Izraelio turizmo ministras ketina šiais metais apsilankyti Lietuvoje.

Kadangi 2011-ieji Lietuvoje paskelbti sveikatos turizmo metais, susitikimų metu daug dėmesio skirta sveikatinimo ir sveikatingumo galimybėms Lietuvos kurortuose pristatyti. Aptartos glaudesnio bendradarbiavimo galimybės skatinant turistų srautus tarp abiejų šalių, dalyvaujant turizmo parodose, turizmo verslo misijose.

Vizito į Izraelį metu buvo suorganizuotas Lietuvos turizmo galimybių pristatymas, kuriame dalyvavo per 140 kelionių agentūrų ir žiniasklaidos atstovų, aplankyta Tarptautinė turizmo paroda IMTM.

2010 m. gegužės mėnesį ūkio ministras Dainius Kreivys ir Izraelio turizmo ministras Stasas Misečnikovas pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo turizmo srityje tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Izraelio Valstybės Vyriausybės.

Pasirašytas susitarimas sudaro pagrindą turizmo srityje bendradarbiauti ne tik valstybės institucijoms, bet ir turizmo asociacijoms ar verslui, taip pat skatins turizmo srities studijų ir profesinio mokymo institucijų bendradarbiavimą, įskaitant ir personalo bei ekspertų mainus. Laikantis minėto susitarimo įkurta Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Izraelio Valstybės Vyriausybės turizmo darbo grupė.

Izraelis yra viena prioritetinių Lietuvos turizmo rinkų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per 9 praėjusių metų mėnesius Lietuvoje lankėsi daugiau nei 5 tūkst. turistų iš Izraelio, tai 20,7 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2009 m. Vidutiniškai Lietuvoje jie buvo apsistoję 3,84 nakties, tai yra šiek tiek ilgiau nei 2009 m.

Ūkio ministerija

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia