(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Užbėgdami už akių galimiems ilgapirščiams, besigviešiantiems prieš naujuosius metus pasipelnyti iš jaunų eglučių, miškininkai kartu su policijos pareigūnais pradeda akciją “Miškas-2010”.

2010 m. gruodžio 7 d. Valstybinės miškų tarnybos direktorius Rimantas Prūsaitis, generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas ir policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas pasirašė bendrą įsakymą dėl akcijos „Miškas-2010“ organizavimo ir vykdymo gruodžio 16-30 dienomis.

Šios akcijos metu pagrindinis dėmesys bus skiriamas nustatant teisės pažeidimus, susijusius su neteisėtais miško kirtimais ir miškų teršimu. Numatyta rengti susitikimus su miškų savininkais, konsultuoti juos miško naudojimo, atkūrimo ir apsaugos klausimais.

Tokios akcijos rengiamos jau šeštą kartą. Kaip spėjama, šių akcijų dėka šalyje sumažėjo neteisėtų kirtimų apimtys. Vis daugiau miško savininkų sužino pagrindinius reikalavimus, ūkininkaujant privačioje miško valdoje. Vykdydami akcijas, glaudžiai bendradarbiaudami, aplinkosaugos ir policijos pareigūnai pasidalina praktine patirtimi užkardinant pažeidimus, susijusius su medienos gabenimu ir jos apdirbimu lentpjūvėse.

Aplinkos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: