(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ klubas nutraukia dar šį ir kitą sezoną turėjusį galioti kontraktą su puolėju Dainiumi Šalenga. Po dopingo kontrolės patikrinimo, kuris įvyko pasibaigus Eurolygos rungtynėms su Maskvos srities „Khimki“ ekipa, patyrusio žaidėjo organizme buvo rasta stimuliantams priskiriamo metilheksanamino. Dėl šios priežasties žaidėjo ateitį kol kas gaubia nežinia. Situacijai išsisprendus D.Šalenga turės galimybę grįžti į „Žalgirį“.

Galimas draudžiamų preparatų vartojimas pažeidžia vieną esminių punktų, esančių visose su krepšininkais sudaromose sutartyse. Situacija išlieka labai neaiški – nėra žinoma, ar D.Šalengos laukia ilgalaikė diskvalifikacija, todėl Kauno „Žalgirio“ klubas dėl susiklosčiusių aplinkybių yra priverstas priimti tokį sprendimą.

Tarptautinės krepšinio asociacijų federacijos (FIBA) generalinis sekretorius Patrickas Baumannas „Žalgirį“ apie teigiamą krepšininko A mėginį informavo po dviejų savaičių nuo 2010 metų gruodžio 23 d. žaistų Eurolygos rungtynių Chimkuose, kur žalgiriečiai išmėgino jėgas su Maskvos srities „Khimki“ komanda.

2009-aisiais Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) įrašė metilheksanaminą į draudžiamų preparatų sąrašą. Gavusi tyrimų rezultatus FIBA automatiškai uždraudė D.Šalengai dalyvauti tarptautinėse ir nacionalinėse varžybose. Kada bus priimtas galutinis sprendimas dėl krepšininko ateities, kol kas nėra aišku. Jei D.Šalenga išvengs diskvalifikacijos ir greitu laiku grįš į aikštelę, „Žalgiris“ galės iš naujo derėtis su žaidėju.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: