Fotodiena.lt/R.Dačkus nuotr.

Žaisdami su vyriausia olimpinio krepšinio turnyro komanda, lietuviai patys atrodė žingsniu lėtesni. Pirmose olimpinio krepšinio turnyro rungtynėse Kęstučio Kemzūros auklėtiniai 79:102 (23:24, 16:27, 22:27, 18:24) nusileido Argentinai ir gavo vieną skaudžiausių antausių olimpinėse žaidynėse.

Pralaimėjimas 23 taškų yra trečia pagal dydį lietuvių nesėkmė olimpinėse žaidynėse. Didesniais skirtumais krepšininkai yra nusileidę tik 1992 metais amerikiečiams (76:127) ir 2008 metais australams (75:106).

„Šiandien neturėjome šansų, – po dvikovos pripažino lietuvių treneris Kemzūra. – Varžovai viską tvirtai kontroliavo.“

Luiso Scolos vedami Pietų Amerikos atstovai atitrūko antrajame kėlinyje, kai įgijo 14 taškų persvarą (48:34). Argentiniečių puolėjas vien per pirmą kėlinį pelnė 10 taškų.

Kai lietuviai ėmė skirti didesnį dėmesį Scolai, atsirišo rankos argentiniečių snaiperiams. Jie dar iki ilgosios pertraukos pataikė 7 tritaškius iš 16.

Trečiajame kėlinyje po Carloso Delfino tolimo metimo skirtumas išaugo iki 20 taškų (63:43) ir žiūrovai netrukus ėmė skirstytis iš arenos.

Argentina yra vyriausia turnyro komanda (vid. 30,5 metai), tačiau pirma ir vienintelė atidarymo rungtynėse perkopė triženklį taškų skaičių.

Lietuviai laimėjo kovą dėl kamuolių (36-34), tačiau po krepšiais dominavo Argentinos krepšininkai. Iš baudos aikštelės jie pelnė 46 taškus (lietuviai – 40), o kartodami metimus – 11 (lietuviai – 9).

Nors varžovai baudos aikštelėje dažniausiai nesutikdavo pasipriešinimo, pagrindinis lietuvių vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas žaidė vos 14 minučių, o Antanas Kavaliauskas apskritai nepakilo nuo suolo. Vietoje jų vidurio puolėjo pozicijoje rungtyniavo Paulius Jankūnas ir Darius Songaila.

Dar silpniau pasirodė antrosios linijos krepšininkai. Martynas Pocius, Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas ir Renaldas Seibutis kartu sudėjus surinko minus 9 naudingumo balus.

Mūsiškiams koją eilinį kartą kišo klaidos (16). Vien Pocius (6) ir Jasikevičius (4) suklydo 10 kartų. Tuo tarpu Argentinos rinktinė prarado vos 7 kamuolius.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 20 (7 atk. kam., 27 naud. balai), Paulius Jankūnas 14, Darius Songaila 11, Jonas Mačiulis 7, Mantas Kalnietis (5 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius ir Jonas Valančiūnas po 6, Martynas Pocius 5, Rimantas Kaukėnas 4.

Argentinos rinktinė: Luisas Scola 32 (12/19 dvit., 38 naud. balai), Emanuelis Ginobili 21 (10 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam., 34 naud. balai), Carlosas Delfino 20 (6/9 trit.), Andresas Nocioni 10, Pablo Prigioni 9 (6 rez. perd.), Juanas Pedro Gutierrezas 6, Leonardo Gutierrezas 3, Facundo Campazzo 1.

Kitas rungtynes lietuviai antradienį žais su Nigerijos rinktine.

„Visą dėmesį dabar reikia sutelkti rungtynėms su Nigerija. Reikia atiduoti skolą, kuri liko nuo Venesuelos. Lengva nebus“, – įsitikinęs Kemzūra.

Nigerija buvo vienintelė komanda, įveikusi lietuvius olimpiniame atrankos turnyre Venesuelos sostinėje Karakase. Tada Afrikos atstovai šventė pergalę 86:80.

Pirmąją olimpiados dieną Nigerija 60:56 nugalėjo Tuniso rinktinę.

Kęstutis Kemzūra: „Nieko nesustabdėme gybyboje, leidome varžovams dominuoti. Jie, aišku, žaidė labai gerai, bet mes tai vėluodavome, tai trūko susikalbėjimo. Nesustabdėme ir Scolos, ir Ginobilio. Trūko energijos. Jeigu gynyboje šiek tiek trūksta, rezultatas iš karto yra kitoks, nei tikiesi. Puolime įmetėme 80 taškų, bet neblizgėjome, atrodėme statiškai, kamuolys nejudėjo, nepataikėme iš toli, nors varžovai leisdavo mesti.“