(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai (PPA) kartu su Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija ėmėsi iniciatyvos surengti viešus politikų debatus artėjant vasario 27 d. rinkimams į savivaldybių tarybas.

Kadangi debatams būtina pasirinkti ir viešai paskelbti objektyvų kriterijų, kuriuo remiantis kviečiami vieni ar kiti kandidatai, verslo bendruomenė į debatus kviečia visas šiuo metu Kauno miesto savivaldybės taryboje atstovaujamas partijas. Jų yra aštuonios.

Visų jų rinkiminių sąrašų lyderiai – pirmaisiais numeriais įrašyti politikai – sutiko dalyvauti šiuose pirmą kartą rengiamuose viešuose debatuose – Andrius Kupčinskas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Stanislovas Buškevičius (partija „Jaunoji Lietuva”), Vydas Gedvilas (Darbo partija), Arvydas Garbaravičius (Lietuvos liberalų ir centro sąjunga), Orinta Leiputė (Lietuvos socialdemokratų partija), Rimantas Mikaitis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Pranas Paškevičius (Naujoji sąjunga (socialliberalai), Aušra Ručienė (partija „Tvarka ir teisingumas”).

Debatai vyks vasario 10 d. nuo 16 val. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje. Auditoriją sudarys Kauno PPA rūmų nariai, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos nariai. Debatai bus tiesiogiai transliuojami internetu www.kaunas.lt.

Debatų metu vienas klausimas dalyviams bus žinomas iš anksto, po to visų partijų atstovams bus pateikta po du vienodus klausimus (pirmas ir paskutinis), o po vieną klausimą partijų lyderiai ištrauks burtų keliu.

Debatai, skirtingai nuo partijų ir kandidatų organizuojamų susitikimų, geriau atskleidžia ir leidžia palyginti kandidatų požiūrį į tam tikras problemas, jų kompetenciją, orientaciją, gebėjimą reikšti mintis ir konstruktyviai diskutuoti, reaguoti į oponento pastabas, netuščiažodžiauti.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra nevyriausybinė, pelno nesiekianti, verslo savivaldą puoselėjanti organizacija, kurios vienas iš pagrindinių tikslų – atstovauti verslo bendruomenei santykiuose su valdžia, socialiniais partneriais ir kt.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: