Pagerintos skaitmeninės antžeminės televizijos priėmimo sąlygos
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Besirengdamas analoginės antžeminės televizijos išjungimui, Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) didina skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T) siuntimo stočių galias.

Dvigubai galingesni siųstuvai pradėjo veikti Vilniuje ir Druskininkuose, naujus siųstuvus planuojama įrengti Šalčininkuose, Švėkšnoje (Šilutės r.) ir kitur.

„Mūsų bendrovės tinklais skaitmeninė antžeminė televizija pasiekiama jau daugiau nei 90 proc. Lietuvos gyventojų, o pradėjus naudoti galingesnius siųstuvus, TV programų priėmimo sąlygos bus dar geresnės“, – tvirtina Telecentro eksploatacijos skyriaus viršininkas Algis Šalkauskas.

„Ypač svarbu, kad lengvai būtų prieinamos LTV, LTV2 ir kitos nacionaliniu mastu siunčiamos skaitmeninės televizijos programos. Po 2012 m. spalio 29-osios nemokamai jas bus galima žiūrėti tik vienu būdu – antžeminiu, t. y. priimant TV signalus antenomis“, – sako Algis Šalkauskas.

Išjungus analoginę antžeminę televiziją, nekoduotas (nemokamas) skaitmeninės televizijos programas be jokių pokyčių ir toliau bus galima žiūrėti televizoriais, kuriuose yra integruoti MPEG-4 AVC/H.264 dekoderiai.

Jeigu televizorius yra be minėtos įrangos, galima įsigyti išorinį DVB-T imtuvą, jį prijungus prie televizoriaus ir prie decimentrinės antenos, nemokamos skaitmeninės televizijos programos taip pat bus prieinamos.

Šiuo metu nemokamai galima žiūrėti 13 skaitmeninės antžeminės televizijos tinklais siunčiamų TV programų: LTV, LTV2, LNK, TV3, Lietuvos rytas TV, Liuks!, TV6, BTV, Info TV, TV1, BBC World, TV Polonia, Balticum TV.

„Daugeliui įprastu antžeminiu būdu bus galima žiūrėti ir įvairias mokamas skaitmeninės televizijos programas, tik reikės įsigyti tų programų atkodavimo korteles“, – primena Algis Šalkauskas.

Specialistas atkreipia dėmesį į tai, jog kai kuriuose televizoriuose yra numatyta vieta mokamų TV programų atkodavimo kortelei įstatyti, o kai kuriuose – nėra, tačiau tokiu atveju galima įsigyti specialiai tokioms kortelėms pritaikytą įrenginį.

Apsisprendusiems įsigyti išorinį DVB-T imtuvą vertėtų žinoti, kad šie įrenginiai taip pat būna dviejų tipų – su įrengta vieta TV programų atkodavimo kortelei įstatyti (priims ir nemokamas, ir mokamas TV programas) arba be jos (priims tik nemokamas TV programas).

Šiuo metu Telecentras siunčia iki 32 koduotų ir nekoduotų skaitmeninės televizijos programų (skaičius skiriasi įvairiuose regionuose, priklausomai nuo turimų dažnių resursų), iš jų trys siunčiamos didelės raiškos (HD) formatu. Telecentro specialistai yra išbandę ir trimatės televizijos (3D) siuntimo galimybes – tokios paslaugos galėtų būti teikiamos, jeigu tik užsakovai kurtų ir transliuotų TV programas 3D formatu.

Lietuvos radijo ir televizijos centro informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: