(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lapkričio 20 dienos Vyriausybės pasitarimo Kauno miesto savivaldybėje metu buvo pritarta ketinimo protokolo pasirašymui dėl Karinių oro pajėgų ir paieškos ir gelbėjimo posto iškėlimo iš Aukštosios Fredos Kaune.

Jau anksčiau Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas vyriausybei raštu siūlė rasti galimybę Antrąjį paieškos gelbėjimo postą perkelti į Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą, kuriame yra galimybė pritaikyti posto veiklai žemės sklypo dalį su reikalinga infrastruktūra.

Pasitarimo metu Krašto apsaugo ministrė Rasa Juknevičienė informavo, kad Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Antrajam paieškos gelbėjimo postui Aleksote tikrai nereikia 20 hektarų žemės sklypo, kuriame jis dabar įsikūręs.

„Vykdant posto veiklą, sraigtasparnių skrydžiai vyksta bet kuriuo paros metu – tai sukelia Aleksoto gyventojų nepasitenkinimą. Be to, paieškos gelbėjimo postas yra įsikūręs miesto pirmaeilės plėtros zonoje. Šioje zonoje numatytos pramonės, komercinės, visuomeninės teritorijos. Todėl siūlau pripažinti, kad Kauno miesto savivaldybės siūlymai perkelti Antrojo paieškos ir gelbėjimo postą į kitą dislokacijos vietą yra pagrįsti ir pritarti, kad šį postą perkėlus iš Europos pr. 21 į naują vietą, pastatai ir statiniai esantys adresu Europos per. 21 būtų perduoti miesto savivaldybei“, – sakė Krašto apsaugos ministrė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: