Paroda -
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rugsėjo 23 d. (penktadienį), 18 val., galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas), atidaroma Kauno bienalę lydinti paroda – Estijos tekstilė ir šiuolaikinio menas.

Kuratorė, tekstilės dizainerė ir menininkė Monika Järg, parodos idėją koncentruoja ties tekstile, kaip išraiškos priemone, atskleisti šiuolaikinį estų meno pasaulį: per idėją, medžiagas, technologijas. Kiekvienas šių punktų atlieka svarbų vaidmenį.

Be idėjos tekstilės kūriniai būtų tiesiog gerai atlikti rankdarbiai, o darbai, sukurti pasitelkiant tam tikrą idėją, turės didžiulį semantinį krūvį ir tiems, kurie greitai supranta reikšmę ir mieliau fokusuoja savo dėmesį į išorines savybes, ir tiems, kurie neria giliau.

Šia paroda bandoma interpretuoti ir žymėti estų tekstilės meno įvykius, aiškiai peržengiant disciplinos ribas, paliekant jas nepastebimas, gal net ignoruojant.

Kaip meninės išraiškos priemonė, tekstilė yra jungianti medija ir jos tikroji esmė negali būti tiesiog išorinis efektas. Vienas iš šios parodos tikslų yra atkreipti dėmesį į šios srities tendencijas.

Atrinkti darbai išryškina kryptis, kurias kuratorė laiko svarbiomis. Yra daugybė stilių, medžiagų ir technikų, kas įgalina sekti tradicija ar kurti savais būdais. Čia tekstilė yra kaip priemonė: ji ne tikslas ar būtinybė pati savaime, bet neatskiriama dalis menininko pranešime ir „rašysenoje“.

Vis dėlto, vienas iš svarbiausių atrinkimo kriterijų siejasi su aplinkiniu pasauliu. Kaip mes kreipiamės į visuomenę, vienas į kitą – ir svarbiausia – patys į save? Kaip mes bendraujame? Darbai yra organizuojami į rinkinius, kai kurie iš jų ateina iš ankstesnės patirties, kiti ateina iš potencialaus dialogo gimusio kuratorės mintyse. Šis dialogas vyksta tarp autorių, kūrinių, publikos ir visuomenės.

Dauguma šių kūrinių yra specialiai sukurti šiai bienalei.

Paroda veiks iki spalio 21 d. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: