(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybės Turto valdymo departamento Privatizavimo skyriaus specialistai pasirašė pirkimo-pardavimo sutartį su UAB “Tarptautinė skubiosios medicinos akademija” direktoriumi Nedu Jasinsku. Šia sutartimi bendrovei atiteko buvęs žydų ligoninės pastatas, daug metų buvęs architektūrine senamiesčio piktžaizde.

Gruodžio 28 dieną pastatą viešo aukciono būdu už 3,601 mln. litų įsigijusi bendrovė pervedė į savivaldybės sąskaitą pradinį įnašą – 100 tūkst. litų. Likusi suma – 2 milijonai 593 tūkst. litų –  savivaldybę turi pasiekti per artimiausias penkias darbo dienas. Dar 907 tūkst. litų bus sumokėta už žemės nuomą. Šios sutarties pasirašymas leidžia naujiesiems savininkams pradėti derybas su investuotojais.

Skubios medicinos srityje dirbantys medikai buvusioje ligoninėje ketina steigti simuliacinių medicinos mokymų centrą. Jame Lietuvos ir užsienio medikai, studentai galėtų tobulinti savo įgūdžius gelbstint žmonių gyvybes, naudodami šiuolaikinius manekenus, kuriais galima simuliuoti bet kokias kritines situacijas.

Šis centras būtų orientuotas į Lietuvos ir užsienio šalių medikus ir studentus. Naujas centras nekonkuruotų su Lietuvos sveikatos universiteto ir Vilniaus universiteto centrais, o papildytų jų teikiamas paslaugas. Dalyje patalpų planuojama įrengti viešbučio kambarius.
Projektą ketinama įgyvendinti per dvejus metus. Planuojamos investicijos į centrą – apie 5 mln. litų.. Naujieji ligoninės savininkai taip pat ketina neužmiršti ligoninės, kurioje gimė tūkstančiai kauniečių, turtingos istorijos. Pastate bus įrengta ekspozicija, kuri primins apie buvusią medicinos įstaigą.

Mantas Lapinskas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: