(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Valstybei svarbios menų studijų programos gaus garantuotas valstybės finansuojamas vietas 2010 m. įstojusiems studentams. Atsižvelgiant į valstybės poreikį turėti konkrečių specialybių ir gebėjimų menininkų, valstybinėms aukštosioms mokykloms paskirstytas tikslinis finansavimas menų studijoms.

Bendra Švietimo ir mokslo ministerijos bei Kultūros ministerijos ekspertų komisija tikslinio finansavimo būdu pasiūlė skirti 73 studijų vietas: universitetams 67 vietas, kolegijoms – 6 vietas. Komisijos sprendimą įsakymu patvirtino švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Paraiškas tiksliniam finansavimui galėjo teikti meno studijas vykdantys valstybiniai universitetai ir kolegijos. Iš viso buvo gauta paraiškų 131 studijų vietai – 113 universitetuose, 18 kolegijose.

Tikslinį finansavimą konkrečioms meno specialybėms gaus Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vilniaus dailės akademija, Klaipėdos universitetas, Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakultetas, Kauno technologijos universitetas ir Kauno kolegija. Šios aukštosios mokyklos pačios spręs, kuriuos iš stojančiųjų priimti į laimėtas studijų vietas.

Valstybės finansavimas aukštosioms mokykloms paskirstytas atsižvelgiant į kiekvienos vykdomą meno veiklą, poreikį išsaugoti retas ir nepopuliarias, bet valstybei reikalingas studijų programas, galimybių sudarymą pripažintiems menininkams atsirinkti stojančiuosius pagal jiems svarbius kriterijus. Skiriant tikslinį finansavimą įtakos taip pat turėjo aukštosios mokyklos specifika rengiant tam tikros krypties menininkus, regioniškumas ir konkrečių specialybių menininkų poreikis valstybės mastu.

„Priėmimo tvarka tobulinama siekiant užtikrinti, kad valstybės finansavimą gautų aukštosios mokyklos, vykdančios valstybei reikalingas išskirtines menų studijas, taip pat, kad į jas stojant būtų įvertinti ypatingi talentai, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Greta tikslinio finansavimo yra numatytos ir vykdomos kitos priemonės, rengiantis šių metų priėmimui į menų studijas. Atsižvelgus į praėjusiais metais išryškėjusius nesklandumus, tobulinama vertinimo komisijų sudarymo tvarka, koreguojami specialybės egzamino vertinimo kriterijai bei rezultatų skaičiavimo metodika. Planuojama, kad pagrindiniai su bendruoju priėmimu į menų studijas susiję dokumentai bus patvirtinti gegužės pradžioje“.

Pagrindinė priėmimui į menų studijas skirtų lėšų dalis bus padalyta bendra tvarka, kai valstybės finansavimą gauna tos aukštosios mokyklos ir studijų programos, kurias pasirenka geriausi stojantieji. Jie vertinami pagal mokyklos baigimo rezultatus, tačiau dėl šių studijų specifikos didžiausią vertę turi stojamasis specialybės egzaminas.

Valstybės finansavimas menų studijų sričiai šiemet atskiriamas į dvi krypčių grupes. Vienoje dėl valstybės finansavimo konkuruos stojantieji į muzikos, teatro ir kino, šokio studijų programas, kitoje – į dailės, dizaino, architektūros, fotografijos, medijų studijas.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: