(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė Kazimiero Būgos stipendijas užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams. 2010-2011 mokslo metais Lietuvos valstybinėmis stipendijomis apdovanotos keturios studentės, studijuojančios lietuvių kalbą Čekijos, Lenkijos ir Suomijos universitetuose.

Kazimiero Būgos stipendijas šiemet gaus dvi čekės – Prahos Karolio universiteto Slavistikos ir Rytų Europos studijų institute studijuojanti Olga Fojtikova ir Brno Masaryko universiteto Kalbotyros ir baltistikos instituto studentė Tereza Kabelačova. Taip pat Helsinkio universiteto Slavistikos ir baltistikos katedros studentė Sara Jalonen ir Agnieszka Julia Smarzewska, studijuojanti Varšuvos universiteto Bendrosios, Rytų Azijos lyginamosios kalbotyros ir baltistikos katedroje.

Kazimiero Būgos stipendija skiriama siekiant paskatinti užsieniečius aktyviau domėtis lietuvių kalba ir lituanistikos studijomis, prisidėti prie lituanistikos studijų užsienyje plėtros, lietuvių kultūros pažinimo ir Lietuvos įvaizdžio užsienyje kūrimo. Stipendijos dydis – 1040 litų per mėnesį.

Švietimo ir mokslo ministerija Būgos stipendijų konkursą skelbia kasmet. Jo metu užsienyje veikiantys lituanistikos ir baltistikos centrai teikia kandidatus iš savo studentų.

Kazimiero Būgos stipendiją LR Vyriausybė įsteigė 2007 metais. Iki šiol Būgos stipendijas jau yra gavę 14 užsieniečių – Čekijoje, Italijoje, JAV, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Suomijoje, Vokietijoje veikiančių lituanistikos centrų studentų.

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: