(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vidaus reikalų ministerijos organizuojamai informacinei akcijai „Pastebėk gerą policininką” jau treji metai. Akcijos pradžioje buvo manyta, kad ji bus „gyventojų tribūna”, suteikianti galimybę papasakoti apie profesionalių, geranoriškų policijos pareigūnų darbus. Dabar gyventojai interneto svetainėje gali rasti jiems skirtų naudingų patarimų, siųsti nuotraukas iš pareigūnų gyvenimo. Apie tai, kas nuveikta per trejus akcijos „Pastebėk gerą policininką” metus, kaip jūsų papasakotos istorijos atsiliepė eilinių policininkų darbui ir gyvenimui.

Akcija „Pastebėk gerą policininką”, prasidėjusi 2007 m., ragino pamatyti ir kalbėti apie šviesiąją policijos veiklos pusę. Ir ne tik apie profesionalų darbą, bet ir apie tuos dalykus, kurie paprastai nevertinami: malonų elgesį, neformalų dėmesį ir rūpestį, pasiaukojimą ir pagalbą. Juk didžiausia padėka policijos pareigūnui už jo pastangas gerai dirbti – žmonių įvertinimas.

Akcijos dėka žmonės gali papasakoti apie situacijas, kuriose jie susidūrė su paslaugiais policininkais. Ne tik baudėjais, bet – pagalbininkais, tikrais visuomenės sargais. Vidaus reikalų ministerija ragina žmones nepamiršti jiems padėjusių pareigūnų, papasakoti kitiems apie jų gerus poelgius, pasidalyti geromis emocijomis ir patirtimi. Iš gyventojų gaunamų laiškų matome, kad policijos pareigūnai, negalvodami apie apdovanojimus, tyliai, nuoširdžiai, geranoriškai dirba savo darbą ir dažnai atlieka tai, kas nenumatyta pareigybės aprašymuose. Jūsų nuoširdūs pasakojimai apie pareigūnus, kurie ne tik padėjo bėdoje, bet pakeitė ir gyvenimus, suteikė jėgų pakilti, atsitiesti, skatina policijos darbuotojus dar geriau dirbti, o su jų veikla susipažinusius žmones – naujai pažvelgti į policijos pareigūnų darbą.

2008 m. Vidaus reikalų ministerijoje (Vilniuje) buvo pagerbti visuomenės įvardyti geriausieji policijos pareigūnai. Čia jų atvyko ne dešimtys, bet šimtai. Pareigūnai džiaugėsi šalies gyventojų įvertinimu ir žadėjo dirbti dar atsakingiau ir uoliau. Akcijos-informacinės kampanijos laureatų oficialaus priėmimo metu jiems buvo įteikti vidaus reikalų ministro padėkos raštai. Vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila, policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Algis Strelčiūnas ir kunigas Ričardas Doveika skyrė specialias nominacijas.

Tinklalapis www.pastebek.lt yra nuolatinė ir iki šiol veikianti pagrindinė bendravimo (Vidaus reikalų ministerija – policija – gyventojai) priemonė, kurios pagalba visuomenė skelbia savo istorijas ir dalijasi patirtimi, kaip apsaugoti save ir savo turtą. Daugiausia pastebėjimų (~ 90 %) sulaukta internetu (el. paštu arba per el. formą tinklalapyje).

Akcijos informaciniais rėmėjais per šiuos metus buvo 44 visuomenės informavimo priemonės (regioninė spauda ir regioninis bei nacionalinis radijas), aktyviai akcijoje dalyvavo 34 savivaldybės (bendruomenių centruose buvo platinamos skrajutės-anketos bei surinktos gyventojų anketos su žmonių pasakojimais pristatomos akcijos organizatoriams).

2009 m. atnaujinta akcija ir jos www.pastebek.lt tinklalapis. Gyventojus skatiname vėl siųsti savo istorijas, ir Jūsų istorijos bus publikuojamos skyrelyje „Jūsų istorijos”, sukurtos naujos rubrikos: „Specialistai pataria”, „Prevencija” ir „Objektyve – pareigūnai”, tinklalapis integruotas į socialinį tinklą „Facebook”, kad į akciją-informacinę kampaniją galėtų įsijungti kuo didesnė visuomenės dalis.

Atnaujinus akciją, sulaukta daugiau kaip 100 gražių istorijų. Didesnis visuomenės aktyvumas buvo per pirmuosius tris mėnesius (sulaukta daugiau kaip pusšimtis laiškų su istorijomis apie jiems padėjusius policininkus). Valstybės dienos proga vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis akcijos dalyvių pagirtiems pareigūnams išsiuntė specialiai jiems sukurtus atvirlaiškius-padėkas. Dar tiek pat atvirlaiškių išsiųsta žmonių pagirtiems pareigūnams Policijos dienos proga (spalio 2 d.).

Akcija tęsiama. Ji įrodė, kad toli gražu ne visi Lietuvos žmonės blogai mano apie policijos veiklą. Išsakyti geri žodžiai patvirtina tai, kad yra daugybė gerų, dorų policijos pareigūnų, kad aplinkiniai pastebi ne tik jų darbą, bet ir tiesiog žmogiškąsias savybes.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: