(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Aktyviai diegdama modernias ryšio technologijas, šių metų pradžioje Lietuva užėmė trečią vietą tarp 27 Europos Sąjungos šalių pagal plačiajuosčio ryšio, teikiamo naudojant šviesolaidines linijas ir bevieles technologijas, plėtrą. Lietuva taip pat yra viena iš pirmaujančių Europoje pagal judriojo ryšio skvarbą bei skaitmeninės televizijos plėtros tendencijas. Tokie duomenys pateikiami Europos Komisijos paskelbtoje Pažangos bendrojoje Europos elektroninių ryšių rinkoje ataskaitoje.

“Didelę pažangą Lietuvai leido padaryti plečiamas plačiajuosčio ryšio tinklas – šiuo metu kaimiškose vietovėse įgyvendinamas jau antrasis projekto RAIN etapas. Jį baigus, plačiajuosčio ryšio paslaugos taps prieinamos 98 proc. kaimiškųjų šalies vietovių”, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Šviesolaidinis internetas – sparčiausia iš šiuo metu naudojamų interneto technologijų. Pagal šviesolaidinio interneto ir bevielių technologijų plėtrą Lietuva jau pralenkė tokias šalis kaip Danija, Nyderlandai, Švedija, Liuksemburgas, Vokietija.

Lietuvos pažangą taip pat atspindi Europos Komisijos ataskaitoje pateikiami duomenys apie judriojo ryšio skvarbą bei skaitmeninės televizijos plėtros tendencijas.

Pagal skaitmeninės televizijos plėtros tendencijas ES šalyse, Europos Komisija nurodė Lietuvą, Prancūziją, Slovakiją ir Jungtinę Karalystę kaip šalis, kuriose galimybę naudotis skaitmeninės televizijos paslaugomis turi nemažiau kaip 70 procentų gyventojų. Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, skaitmeninės antžeminės televizijos tinklai dabar aprėpia apie 92 proc. Lietuvos teritorijos, o galimybę naudotis skaitmenine antžemine televizija turi apie 95 proc. šalies gyventojų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: