(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Gegužės 27 d. šalyje buvo registruota 326,4 tūkst. bedarbių, tai yra 15,1 šalies darbingo amžiaus gyventojų. Registruotas nedarbas išliko toks pat kaip praėjusią savaitę.

Teritorinės darbo biržos per savaitę įregistravo nepilnai 5 tūkst. bedarbių. Šiais metais tai yra vienas iš mažiausių per savaitę įregistruotų bedarbių skaičių. Vidutiniškai per dieną buvo registruojami 992 bedarbiai (praeitą savaitę – 1071). Daugiau nei pusė iš atėjusiųjų užsiregistruoti darbo biržoje yra arba iš viso niekur nedirbę pagal darbo sutartis, arba oficialiai nedirba ilgiau kaip dvejus metus. Kas ketvirtas registruotas asmuo (1,3 tūkst.) atleistas iš darbo per paskutiniuosius šešis mėnesius.

Per savaitę, darbo biržoms tarpininkaujant, padėta įsidarbinti beveik 4 tūkst. bedarbių -vidutiniškai 793 per dieną. Darbdaviai gegužės 21-27 dienomis registravo 2436 laisvas darbo vietas – vidutiniškai 487 per dieną. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta beveik 1,2 tūkst. asmenų, iš jų 65 proc. – į viešuosius darbus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: