(c) Zoosodas.lt archyvo nuotr.

Šią savaitę Lietuvos zoologijos sodo sąskaitą papildė Raigardo Tautkaus vadovaujamo choro laimėtas prizas – 25 tūkst. litų.

Kaip informavo Zoologijos sodo direktorius Vaclovas Dumčius, už gautus pinigus planuojama pagerinti tigrų, liūtų, leopardų gyvenimo sąlygas. Už šias lėšas ketinama pas plėšrūnus įrengti stebėjimo kameras.

„Pasaulio zoologijos soduose gyvūnų voljeruose yra įrengiamos stebėjimo kameros, kad būtų galima stebėti, ką šie gyvūnai veikia naktį. Ypač tai pasiteisina, kai plėšrūnai atsiveda jauniklių. Pasitaiko atvejų, kai patelės suėda atsivestus jauniklius. Tam, kad taip neatsitiktų, šiuo metu juos stebi darbuotojai, bet gyvūnai labai jaučia šalia esantį žmogų ir tai dar labiau juos erzina. Įrengus kameras, bus galima šiuos gyvūnus stebėti monitoriuose ir taip kontroliuoti padėtį“, – komentavo sodo direktorius.

Liūtų voljeruose planuojama įrengti papildomus gultus, o tigrų voljeruose turėtų atsirasti baseinas. Dalis lėšų bus skirta papūgų namo rekonstrukcijai, begemotų voljero vidinio pastato remontui.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: