(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Gripo sezonas  pradedamas skaičiuoti nuo 40 einamųjų metų savaitės iki kitų metų 20 savaitės. Šiuo laikotarpiu labai svarbu stebėti sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) situaciją, kad būtų galima laiku reaguoti į plintančią epidemiją.

Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekia 100 susirgimų atvejų 10 000-čių gyventojų.

Kauno visuomenės sveikatos centras bendradarbiaudamas su Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru, kiekvieną pirmadienį gripo sezono metu Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui teiks informaciją apie praeitos savaitės sergamumą gripu ir ŪVKTI Kauno mieste.

Kauno visuomenės sveikatos centras, apibendrinęs iš Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigų gautą informaciją apie praeitos savaitės sergamumą gripu ir ŪVKTI, informuoja:

Pirmosios gripo savaitės, spalio 4 – 10 d., sergamumo gripu ir ŪVKTI lygis Kauno mieste buvo būdingas 5prastam gripo sezonui ir siekė 62,6 atv./10 000 gyv. Net 69 procentai iš sergančiųjų yra vaikai. Per savaitę Kauno mieste užregistruoti 6 gripo atvejai.

Daugiau informacijos galima rasti Kauno visuomenės sveikatos centro internetiniame puslapyje  http://kaunas.vvspt.lt/naudinga-informacija/ligu-profilaktika/.

Kauno visuomenės sveikatos centro informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: