(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Apie tarptautines studentų mainų programas žino daugelis. Tačiau pasaulį skersai išilgai jau maišo ir vidurinių mokyklų ir gimnazijų moksleiviai. Pagal moksleivių mainų organizacijos „Youth For Understanding“ programas praėjusiais mokslo metais ne tik Europos, bet ir Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikė šalyse pabuvojo 25 moksleiviai, o šiuos mokslo metus Japonijoje, Čilėje, Danijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje leidžia 22 moksleiviai iš Lietuvos.

Tarptautiniai moksleivių mainai – tai savitas būdas pažinti kitą kalbą, kultūrą, perprasti žmones, geriau įvertinti save, įgyti pasitikėjimo, pasiruošti savarankiškam gyvenimui. Moksleivių mainų programose dalyvaujantys Lietuvos jaunuoliai pusę arba visus metus gyvena pasirinktoje užsienio šalyje: lanko vietos mokyklą, išmoksta tos šalies kalbą, gyvena vietinėje šeimoje. Mainų programos trunka nuo 1 iki 11 mėnesių.

Norintys išvykti į užsienį ateinančiaisiais mokslo metais dar gali kreiptis į asociaciją „Tarptautiniai moksleivių mainai“ iki vasario 28 dienos.

„Tarptautinius moksleivių mainus organizuojame jau dešimtus metus. Per tą laiką apie 170 moksleivių iš Lietuvos aplankė 18 pasaulio valstybių, išmoko naujų kalbų, gyvendami vietos šeimose ir mokydamiesi mokyklose artimai susipažino su kitų šalių kultūra. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais tarptautinės mainų programos populiarėja. Lietuvoje pradedama suvokti, kad tai yra puiki investicija į jauno žmogaus ateitį,“ – sakė mainų programas organizuojančios pelno nesiekiančios asociacijos „Tarptautiniai moksleivių mainai“ direktorė Gintarė Vaiškūnaitė

„Kai esi įmetamas vienas į visiškai kitokią kultūrą, kai tave apima namų ilgesys – tai tave užgrūdina. Mainų programos metu patiri žymiai daugiau nei metus gyvendamas savo įprastoje aplinkoje.“- minėjo Evaldas Rupkus, mainų metus praleidęs Šveicarijoje. „Žmogus, nebuvęs mainų moksleiviu, to nesupras, bet manau, kad mainų metai yra tokia nepakartojama patirtis, kuri visam laikui palieka žymę“ – savo įspūdžius pasakoja buvęs mainų moksleivis JAV Edmundas Balčikonis

Organizacija ne tik išsiunčia, bet ir priima užsienio moksleivius, norinčius pagal mainų programas atvykti į Lietuvą. Pasak G. Vaiškūnaitės, moksleiviai iš Vokietijos, Belgijos, Olandijos, vienerius metus praleidę Lietuvoje, mūsų šalį vadina savo antraisiais namais, o šeimą, kurioje gyveno – savo antrąją šeima. „Nuostabu jau šešerius metus stebėti vokiečių, belgų, olandų, šveicarų moksleivių patirtis Lietuvoje. Organizacija per šį laikotarpį jau buvo priėmusi 23 moksleivius iš Europos šalių, o šiais metais laukiame moksleivių iš Tailando, Australijos, Norvegijos, Šveicarijos ir Vokietijos“.

Asociacija „Tarptautiniai moksleivių mainai“ 2011-2012 mokslo metams ruošiasi jau dabar ir kviečia kreiptis moksleivius, norinčius išvykti pagal tarptautines mainų programas. „Mūsų organizacijos tikslas – kad kuo daugiau moksleivių iš arti susipažintų su jiems naujomis kultūromis, pabandytų jas suprasti ir įgytų naujos, vertingos patirties, nes 15-18 metų moksleiviai jau pakankamai subrendę, bet dar užtektinai imlūs, kad pasiimtų iš mainų programos visą jos teikiamą naudą, – sakė G. Vaiškūnaitė – Moksleiviai gyvens kitos šalies vietinėse šeimose ir lankys vietines mokyklas, kad kuo labiau integruotųsi į kitos šalies kultūrą ir išmoktų kalbą“.

2011-2012 mokslo metų mainų programos prasideda jau liepos-rugpjūčio mėnesiais, todėl susidomėję moksleiviai kviečiami kreiptis kuo skubiau, iki š.m. vasario 28 d. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.yfu.lt, taip pat elektroniniu paštu info@yfu.lt arba telefonu Vilniuje 8 5 261 08 03.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: