Arvydas Anušauskas. ELTA / Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Krašto apsaugos ministras, konservatorius Arvydas Anušauskas mano, kad situacija dėl galimo Vyriausybės atsistatydinimo yra pasikeitusi. Politikas tvirtina, kad šis ministrų kabinetas gali toliau atlikti savo darbus, užbaigti juos iki kitų parlamento rinkimų.

Apie tai A. Anušauskas kalbėjo ketvirtadienį LRT televizijai. „Pagyvensime, pamatysime, bet aš esu įsitikinęs, kad ši Vyriausybė gali dirbti savo darbus“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas, paklaustas, ar dabartinė Vyriausybė ketina dirbti ir toliau.

A. Anušauskas teigė, kad po vadinamojo „čekiukų“ skandalo tiek TS-LKD gretose, tiek pačioje valdančiojoje koalicijoje atsirado daugiau diskusijų apie dabartinę politinę situaciją, apie bendradarbiavimą tarp koalicijos partnerių. „Aš manau, kad dabar partijoje šiuo klausimu atsirado daugiau diskusijų ir tai labai sveikinu. Ir pačioje partijoje, ir frakcijoje, ir prezidiume, ir su mūsų koalicijos partneriais reikia kalbėtis apie svarbius dalykus. Jeigu bus sukurta koalicijos taryba, aš manau, ji irgi prie to politinio stabilumo prisidės“, – kalbėjo krašto apsaugos ministras.

A. Anušauskas, perklaustas apie anksčiau premjerės Ingridos Šimonytės pagarsintus ketinimus dėl Vyriausybės atsistatydinimo, pažymėjo, kad TS-LKD savo poziciją šiuo klausimu dar pateiks. Vis dėlto, politikas neslėpė, kad partijos gretose situacija dėl ministrų kabineto galimo atsistatydinimo yra pasikeitusi. „Aš tik noriu pasakyti, kad situacija yra iš tikrųjų pasikeitusi. Seimas turi savo sprendimą (neskelbti pirmalaikių Seimo rinkimų – ELTA). Manau, kad mes, turiu galvoje Tėvynės sąjungą, artimiausiu laiku irgi pagarsinsime savo poziciją, kokios laikysimės vėliau“, – LRT televizijai kalbėjo A. Anušauskas.

Konservatorius nenorėjo spėlioti, kokį sprendimą dėl Vyriausybės likimo priims penktadienį posėdžiausiantis TS-LKD prezidiumas, tačiau pakartojo manantis, kad dabartinis ministrų kabinetas gali dirbti toliau. „Vyriausybė dirba konkrečius darbus ir aš įsitikinęs, kad tuos konkrečius darbus, kuriuos mes turėjome padaryti, kurie yra mūsų sąraše, turime galimybes padaryti, užbaigti ir sulaukti kitų rinkimų“, – aiškino A. Anušauskas.

Kaip skelbta anksčiau, kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, TS-LKD siūlė Seimui surengti naujus rinkimus rugsėjo 10 d. Visgi, audringų reakcijų plenarinių posėdžių salėje susilaukusi konservatorių vadovybės iniciatyva žlugo – Seimas po pateikimo nepritarė konservatorių partijos prezidiumo siūlymui. Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje. Oponentams keliant spaudimą politikė nutarė trauktis iš posto.

Laikinosios sostinės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti savo išlaidų. Visgi, finansų ministrė pranešė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei pervedė dalį išnaudotų lėšų – beveik 14 tūkst. eurų.

Dar iki Seimo balsavimo premjerė I. Šimonytė ne kartą patikino, kad parlamentui pritrūkus politinės valios sušaukti naujus rinkimus, ji pasitrauks iš pareigų – tai reiškia, kad kartu su Vyriausybės vadove atsistatydintų ir visas ministrų kabinetas. Tačiau Seimui nepalaikius TS-LKD siūlymo, premjerė sušvelnino savo pozicijas. Politikė pripažino, kad pareikšdama apie galimą atsistatydinimą „leido sau šiek tiek per daug“, todėl sprendimą dėl tolimesnio jos darbo Vyriausybėje turėtų priimti TS-LKD prezidiumas.

ELTA (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: