lsdp.lt archyvo nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius šią savaitę vyksta į Kazachstaną, kur sieks stiprinti dvišalius ekonominius ryšius ir skatinti investicijas Lietuvoje.

“Kazachstanas – svarbiausias Lietuvos partneris Vidurio Azijoje. Mus sieja labai geri politiniai santykiai, o dvišalės prekybos apimtys nuolatos didėja. Tikiuosi, kad šis vizitas, kurio metu susitiksiu su šalies prezidentu, premjeru ir parlamento pirmininku, suteiks papildomą impulsą ir tokiose svarbiose srityse kaip logistika, švietimas ir mokslas bei kultūra ir turizmas”, – pranešime spaudai sakė A.Butkevičius.

Premjero vadovaujama delegacija, kurioje – ir 80 verslininkų, gegužės 18-21 dienomis lankysis Kazachstano sostinėje Astanoje ir didžiausiame šalies mieste Almatoje, pranešė premjero spaudos tarnyba.

Vizito metu ketinama pasirašyti susitarimus dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos, dėl kovos su pinigų plovimu, dėl veterinarų bendradarbiavimo.

Premjeras taip pat dalyvaus Lietuvos ir Kazachstano verslo forume bei tarptautiniame 8-jame Astanos verslo forume “Invest in Kazakhstan”. Be to, jis aplankys lietuvių bendruomenes – Karagandos bei Almatos lietuvius.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Lietuvos-Rusijos, Lietuvos- Kazachstanoverslo tarybos vykdomasis direktorius Žilvinas Abaravičius BNS yra teigęs, kad verslo misijoje į Kazachstaną dalyvaus Klaipėdos uosto direkcija, “Lietuvos geležinkeliai”, krovos įmonės “Klasco” ir “Bega”, kai kurie transporto organizatoriai, asociacija “Linava”, kai kurios maisto gamybos ir informacinių technologijų bendrovės.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos eksportas į Kazachstaną pernai siekė 411,2 mln. eurų, importas – 545 mln. eurų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: