Dalia Grybauskaitė. ELTA / Josvydo Elinsko nuotr.

Viešojoje erdvėje pasirodžius iniciatyvai, raginančiai kadenciją baigusią prezidentę Dalią Grybauskaitę dalyvauti kitąmet vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose, buvusios Lietuvos vadovės biuras patvirtina, kad prezidentė laikosi savo pozicijos ir į prezidento postą trečią kartą nekandidatuos.

„Savo poziciją dėl nedalyvavimo rinkimuose prezidentė jau išsakė“, – Eltai pirmadienį nurodė kadenciją baigusios prezidentės biuras.

ELTA primena, kad interneto platformoje „peticijos.lt“ sukurta peticija „Kreipimasis į Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašant dalyvauti rinkimuose“, kurią pasirašė jau beveik 8 tūkst. žmonių.

Maždaug prieš metus D. Grybauskaitė pareiškė, kad po antros savo kadencijos pabaigos pasitraukė iš aktyvios politikos.

Prezidento pareigas ji ėjo dvi kadencijas iš eilės 2009–2019 metais.

ELTA (ELTA)

Dabar bet kam būtų sunku mesti iššūkį prezidentui Gitanui Nausėdai sako VDU politologas Ignas Kalpokas. Pasak jo, būsimų 2024 m. vyksiančių rinkimų rezultatas ben jau šiuo metu aiškus. Kandidatuoti buvusią prezidentę Dalią Grybauskaitę šiuo metu yra paraginę tokie visuomenės veikėjai kaip Ričardas Savykynas ir Andrius Užkalnis. Peticijos parašų skaičius pamažu auga. Pasirašyti galima čia: https://www.peticijos.lt/visos/83691/kreipimasis-i-lietuvos-prezidente-dalia-grybauskaite-prasant-dalyvauti-rinkimuose/

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: