G.Landsbergis: „Lietuvos geležinkelių“ vadovas turi trauktis iš pareigų

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2016-05-27 08:32

Spausdinti | Komentarai

tsajunga.lt archyvo nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, vertindamas Europos Komisijos informaciją dėl Lietuvai gresiančių milžiniškų sankcijų dėl galimo bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, teigia, kad bendrovės vadovas turi nedelsiant trauktis iš pareigų, o politinė atsakomybė tenka ministrui Rimantui Sinkevičiui bei buvusiam susisiekimo ministrui, dabartiniam premjerui Algirdui Butkevičiui.

„Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ sukeltos problemos gresia Lietuvai dešimtis milijonų eurų siekiančiomis baudomis. Už ilgametį neveiklumą pirmiausia yra atsakingas eilę metų nesikeičiantis įmonės vadovas Stasys Dailydka. Todėl Vyriausybė turi nedelsiant imtis ryžtingų permainų bendrovėje, o vadovas turi trauktis iš pareigų. Turi būti nedelsiant pradėtas įgyvendinti Komisijos siūlymas bendrovę išskaidyti į dvi atskiras – infrastruktūros valdymo ir krovinių bei keleivių vežimo – įmones. Politinė atsakomybė dėl susiklosčiusios padėties ir neveiklumo tenka susisiekimo ministrui R.Sinkevičiui ir premjerui A. Butkevičiui“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak G. Landsbergio, politinė atsakomybė tenka dabartiniam premjerui, buvusiam susiekimo ministrui Algirdui Butkevičiui, nes Rengės ruožo problemą sukūrė kaip tik tuo metu jam, kaip susisiekimo ministrui, buvę pavaldūs „Lietuvos geležinkeliai“.

Pasak EK pranešimo, „Lietuvos geležinkeliai“ sustabdė eismą tarp Lietuvos ir Latvijos 2008 metų rugsėjį, o po mėnesio išmontavo bėgius, kurie iki šiol neatstatyti. Tuo būdu buvo apribotos galimybės geležinkeliais vežti krovinius tarp Lietuvos ir Latvijos.

Oficialų tyrimą dėl „Lietuvos geležinkelių“ veiklos EK pradėjo 2013-ųjų kovą.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt